لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

یادداشت‌ جنجالی سفیر بریتانیا درباره پرزیدنت ترامپ در یک نشریه منتشر شد؛ لندن شانس «انتخاب دوباره» ترامپ را نادیده نگیرد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا - آرشیو
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا - آرشیو

بخش انگلیسی صدای آمریکا – یک روزنامه بریتانیایی روز یکشنبه گزارش داد که سفیر بریتانیا در ایالات متحده دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را «بطور منحصر به فردی ناتوان» توصیف کرده است.

روزنامه «میل» ضمن چاپ تصویری از رئیس جمهوری آمریکا، نقل قول‌هایی را که از مجموعه یادداشت‌های دیپلماتیک سفیر «کیم دراک» گزارش شده، منتشر کرد. به گزارش این روزنامه، دراک، ترامپ را همچون کسی که «ناامنی می‌افکند» و کسی که «بی‌کفایت» است، توصیف کرده است.

به روز شده - پرزیدنت ترامپ یکشنبه شب درباره ایمیل‌های افشا شده سفیر بریتانیا مورد سوال قرار گرفت و به خبرنگاران گفت این اظهارات را نخوانده اما او فرستاده خوبی برای بریتانیا نیست.

سفیر به مقام‌های بریتانیایی هشدار داده است که در هر حال شانس انتخاب دوباره ترامپ را نادیده نگیرند و می‌گوید پرزیدنت «مسیری معتبر» برای یک دوره چهار ساله دیگر در کاخ سفید پیش رو دارد.

روزنامه میل می‌گوید، دراک هشدار داده است که ترامپ می‌تواند «از میان شعله‌های آتش برخیزد، آسیب ببیند اما تخریب نشود، مانند (آرنولد) شوارتزنگر در سکانس‌های آخر (فیلم) ترمیناتور.»

وزارت خارجه بریتانیا این اظهارات را تکذیب نکرده است. یک سخنگو گفت از سفیران انتظار می‌رود ارزیابی صادقانه و بی‌پرده خود را از سیاست کشورهای (محل خدمت) خود به وزیران ارائه دهند.

هنوز کاخ سفید واکنشی به ایمیل های افشا شده سفیر بریتانیا در آمریکا نشان نداده است اما سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا گفته سفارت این کشور در واشنگتن به همکاری نزدیک با کاخ سفید ادامه می‌دهد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG