لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۶

متهم به توطئه قتل «ترزا می» در دادگاه حاضر شد


یک مرد ۲۰ ساله روز چهارشنبه در دادگاهی در لندن حاضر شد تا به اتهام توطئه در ترور «ترزا می» نخست وزیر بریتانیا محاکمه شود.

بنا به گزارش رویترز، نعیم الرحمان می خواسته است در خانه شماره ۱۰ داونینگ استریت دفتر نخست وزیر یبریتانیا در لندن با انفجار مواد منفجره «ترزا می» را به قتل برساند. نعیم متهم است که برای یک اقدام تروریستی آماده می شده که از سوی پلیس بازداشت شده است.

«مارک کرول» دادستان به دادگاه اطلاع داد که نعیم هفته گذشته تصمیم داشته با انفجار حصار ورودی به داونینگ استریت خود را به دفتر نخست وزیر برساند و او را بکشد.

متهم بنا به اظهارات دادستان با پوشیدن جلیقه انفجاری در نظر داشته است پس از ورود به دفتر ترزا می خود را منفجر سازد. علاوه بر جلیقه انفجاری، چاقو و فلفل هم همراه داشته، و هنگام بازداشت به دو دسیله انفجاری مجهز بوده است.

علاوه بر نعیم الرحمان، شریک اتهام وی ، محمد عمران ۲۱ ساله، ساکن بیرمنگام نیز به دادگاه آورده شد و تا به اتهام همدستی در ترور محاکمه شود.

دادستان گفت عمران در نظر داشته در لیبی به گروه داعش ملحق شود. متهمان روز ۲۰ دسامبر در دادگاه اولد بیلی Old Bailey در مرکز لندن محاکمه خواهند شد.

دفتر نخست وزیر بریتانیا ازهرنوع اظهار نظر در باره محاکمه متهمان خودداری کرد.

لازم به یادآوری است که ارتش سری جمهوری خواه ایرلند- گروه زیرزمینی مخالف بر یتانیا در زمان نخست وزیری جان میجر از حزب محافظه کار، نیز به سوی دفتر نخست وزیری بمبی پرتاب کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG