لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۸

تمبرهای یادبود «دیوید بوئی» ستاره فقید موسیقی راک منتشر شد


پست سلطنتی بریتانیا برای بزرگداشت دیوید بوئی خواننده فقید انگلیسی و از اسطوره های موسیقی راک، مجموعه تمبرهای ویژه ای را منتشر کرد.

این مجموعه شامل ده تمبر است که با الهام از تصاویر مختلف آلبوم های دیوید بوئی و یا کنسرت های معروف او منتشر شده است.

تمبرهای یادبود دیوید بوئی از چهاردهم مارس در کلیه ادارات پست بریتانیا برای فروش عرضه شد، البته این تمبرها بصورت اینترنتی هم در دسترس علاقمندان است.

دیوید بوئی، خواننده، نوازنده، آهنگساز، ترانه نویس، بازیگر، نقاش و یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان دهه های اخیر، سال گذشته و پس از مدتها مبارزه با بیماری سرطان، در ۶۹ سالگی درگذشت.

پست سلطنتی بریتانیا همزمان با انتشار این مجموعه تمبرها، برنامه های مفصل دیگری برای تجلیل از دیوید بوئی تدارک دیده است.

در یکی از این پروژه ها، تصاویر بزرگ تمبرها توسط ۵۲بالون مخصوص به مدار زمین فرستاده شد، این بالون های هلیومی نمادی است از ۵۲ سال فعالیت پربار این هنرمند بریتانیایی در عرصه موسیقی که با دستاوردهای ارزنده ای همراه بود.

این بالون ها در ارتفاع ۳۴ هزار متری و با سرعت ۱۲ مایل در ساعت، مدتی پرواز می کند و تصاویر بزرگ تمبرهای دیوید بوئی را در جو زمین به نمایش می گذارد.

به گفته برگزار کنندگان این طرح، به افرادی که بتوانند محل دقیق فرود بالون ها به زمین را پیش بینی کنند، یک مجموعه از تمبرهای دیوید بوئی را اهدا خواهند کرد.

پست سلطنتی بریتانیا در گذشته هم مجموعه تمبرهایی را برای بزرگداشت هنرمندان و تجلیل از چهره های فرهنگی منتشر کرده و این سنت از مدتها پیش در این سازمان نهادینه شده است.

از مجموعه های مشهوری که در سال های اخیر توسط این سازمان منتشر شده، می توان به تمبرهای یادبود گروه «بیتل ها» و یا «پینک فلوید» اشاره کرد که از محوبیت زیادی برخوردار است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG