لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۹

چهره سرشناس حامی جدایی بریتانیا از اروپا درباره برگزاری همه‌پرسی دوباره هشدار داد


نایجل فاراژ،‌ سرشناس ترین چهره راستگرای انگلیسی در حمایت از خروج بریتانیا بود.
نایجل فاراژ،‌ سرشناس ترین چهره راستگرای انگلیسی در حمایت از خروج بریتانیا بود.

دو سال بعد از مذاکرات بی نتیجه برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، در حالیکه برخی رسانه ها در بریتانیا از احتمال برگزاری یک همه پرسی دوباره درباره جدایی یا بودن با اتحادیه اروپا گفته اند، چهره سرشناس حامی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در انتخابات دو سال پیش، درباره برگزاری هرگونه همه پرسی دوباره در این مورد هشدار داد.

نایجل فراژ سرشناس ترین چهره راستگرای انگلیسی درحمایت از خروج بریتانیا هشدار داده و می گوید طرفداران همه پرسی دوباره بدانند که چنان اقدامی برای همیشه صدای کسانی را که مخالف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند را خاموش خواهد کرد.

«نایجل فراژ» رهبر پیشین «حزب استقلال بریتانیا» به شبکه خبری سی ان ان گفت طرفداران باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا از جمله تونی بلر نخست و زیر پیشین هنوز امیدوارند که با یک همه پرسی دیگر بریتانیا را در اتحادیه نگاه دارند.اما اگر چنان همه پرسی برگزار شود درصد موافقان خروج از دفعه پیشین هم بالاتر خواهد بود و بنا براین مساله برای نسل بعدی حل خواهد شد.

به گفته او، در چنین حالتی، تونی بلر و طرفداران او نیز برای همیشه از نگاه داشتن بریتانیا در اتحادیه اروپا مایوس می شوند.

مردم بریتانیا در سال ۲۰۱۶ با اکثریت ۵۲ به ۴۸ درصد در همه پرسی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند و این مساله از آن زمان همچنان در صدر مسائل سیاسی این کشور قرار گرفته است.

از آن زمان شمار ی از چهره های برجسته سیاسی بریتاینیا از جمله تونی بلر نخست وزیر پیشین از حزب کارگر با ارائه تصویری سیاه از انزوای کشور خواستاربرگزاری یک همه پرسی دیگر شده اند تا بار دیگر به مردم در این باره فرصتی داده شود.

تونی بلر گفته است مردم بدون اطلاع از شرایط خروج از اتحادیه اروپا بدان رای مثبت داند اما اکنون که آن شرایط روشن شده است باید به آنان فرصتی دوباره داد. ماموریت سیاستمداران تشویق مردم به رای دادن دوباره است.

در دوسال گذشته مذاکراتی درباره جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار شده که با دشواری هایی بوده و هنوز نتیجه مشخصی نداشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG