لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۹

سخنرانی ملکه بریتانیا در مراسم افتتاحیه پارلمان


ملکه الیزابت دوم روز چهارشنبه برای شصت و سومین بار در مراسم افتتاحیه سالانه پارلمان بریتانیا سخنرانی کرد. در این سخنرانی برنامه های قانونی دولت برای سال آینده میلادی اعلام می شود.

در سخنرانی روز چهارشنبه​ که با حضور نمایندگان مجلس اعیان و عوام همراه بود،​ ملکه الیزابت ابتدا به برنامه های دولت برای رسیدن به اقتصادی قوی تر اشاره کرد و گفت «لردهای من و اعضای مجلس عوام ​دولت من​ برنامه بلند مدت خود را برای ساختن یک اقتصاد قوی تر و جامعه ای منصف تر با امنیت و ثبات بیشتر ادامه خواهند داد. وزرای من همچنان کسری درآمد کشور را کاهش می دهند که این امر به پایین ماندن اقساط وام و بهره کمک می کند.»

ملکه الیزابت در این مراسیم که با حضور دیوید کامرون ​ نخست وزیر بریتانیا و معاونش نیک کلگ برگزار شد​، به اهداف سیاست خارجی دولت بریتانیا نیز اشاره کرد و گفت: « بریتانیا برای صلح و امنیت مرزهای اروپا و روابط استوار بین روسیه و اوکراین​ بر اساس احترام بر حق حاکمیت ملی​ تمامیت ارضی و قانون بین المللی تلاش می کند. دولت من ​ نشست ناتو،​ سازمان پیمان اتلانتیک شمالی​، را در ویلز میزبانی می کند که خود نشانی است از تعهد انگلستان به متحدانش. وزیران من همچنین برای بهبود شرایط انسانی​ کاهش خشونت و پیشرفت در رسیدن به یک راه حل سیاسی در سوریه انتقالی موفق در افغانستان و یک توافق جامع اتمی با ایران تلاش خواهند کرد.»

مهار خشونت های جنسی در جهان هم از دیگر نکات سخنرانی ملکه الیزابت بود: «بریتانیا در راه مهار خشونت های جنسی در سراسر جهان می کوشد. دولت من برای پیشبرد اصلاحات در اتحادیه اروپا از جمله نقش قوی تر کشورهای عضو و پارلمان های ملی تلاش می کند. وزرای من همچنین بر روی تضمین یک توافق جهانی​ در ارتباط با تغییرات آب و هوایی ​ کار می کنند.»

بریتانیا در بهار سال آینده یک انتخابات سراسری برگزار خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG