لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

دیدار تاریخی شاهزاده ویلیام از اردن و اسرائیل


پرنس ویلیام، فرزند بزرگ پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا، نخستین عضو خانواده سلطنتی بریتانیا است که از زمان تشکیل کشور اسرائیل در سال ۱۹۴۸ تا کنون به طور رسمی از این کشور دیدن می‌کند.

پرنس ویلیام که از سوی ملکه الیزابت دوم لقب «دوک کمبریج» را گرفته است، اقامت سه روزه اش در اسرائیل و کرانه باختری رود اردن را در هتل کینگ داوود در اورشلیم و در همان اتاقی که پرزیدنت ترامپ هنگام سفر امسال به این شهر در آن اقامت کرد، سپری می‌کند.

این اتاق که هزینه شبانه‌اش ۵۵۰۰ دلار است در بالاترین طبقه هتل قرار گرفته و سقف و پنجره هایش در برابر بمب مقاوم هستند و از آنجا تقریبا تمامی شهر اورشلیم در معرض دید قرار دارد.

برای همراهان شاهزاده انگلیسی در این سفر تاریخی به اسرائیل ۵۹ اتاق هتل در نظر گرفته شده است.

به گزارش سی ان ان در سفر ماه مه رئیس جمهوری آمریکا به اورشلیم ۱۱۰۰ اتاق رزرو شده بود که از این میان ۲۳۰ اتاق در هتل کینگ داوود و بقیه در هتل ریتس در نزدیکی همین هتل قرار داشت.

تدابیر امنیتی در هتل بسیار شدید است و برای روزنامه نگارانی که برای گزارش سفر پرنس ویلیام به اسرائیل آمده‌اند، هتل دیگری در نظر گرفته شده است.

روز سه‌شنبه پرنس ویلیام با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و همسرش سارا دیدار داشت و روز چهارشنبه در سفر به سرزمین‌های کرانه باختری رود اردن با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار خواهد داشت.

سفر پرنس ویلیام به خاورمیانه

از برنامه های دیگر هیات بریتانیایی در روز سه شنبه، دیدار از موزه معروف «ید وشم» بود که به یاد قربانیان هولوکاست ایجاد شده است.

دیدار با دو تن از بازماندگان جنایات نازی ها که از آلمان هیتلری به بریتانیا فرار کرده بودند بخشی دیگری از برنامه پرنس ویلیام است.

پرنس ویلیام در سفر به خاورمیانه از اردن دیدار کرد و با همسرش کیت میدلتون به خرابه‌های باستانی «جرش» رفت و در جایی که کیت در چهار سالگی با پدر و مادرش رفته و عکس گرفته بود، یک عکس یادگاری گرفت.

شاهزاده انگلیسی در اردن همراه ولیعهد کشور میزبان، مسابقه فوتبال انگلیس-پاناما در جام جهانی روسیه را تماشا کرد. از اردن با هواپیما به فرودگاه بین المللی بن گوریون وارد شد و از آنجا به اورشلیم رفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG