لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۲

تور خداحافظی«التون جان» هنرمند نامدار بریتانیایی


«التون جان» خواننده، نوازنده و آهنگساز مشهور بریتانیایی چهارشنبه در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک از بازنشستگی خود در آینده نزدیک خبر داد، به گفته این هنرمند مجموعه کنسرت های جدیدش در اصل تور خداحفظی خواهد بود.

او این جملات را در حالی بیان کرد که به شدت احساساتی شده بود و با چشمانی اشک بار به پرسش های خبرنگاران پاسخ می داد.

به گفته التون جان او بیش از پنجاه سال روی صحنه بوده و احساس می کند به سن و سالی رسیده که باید فعالیت های هنری خود را کاهش دهد.

این هنرمند بریتانیایی با اشاره به اینکه در سلامت کامل است و مشکلی برای اجرای برنامه ندارد، مهمترین دلیل این تصمیم را عشق و علاقه به فرزندانش عنوان کرد، او گفت ترجیح می دهد زمان بیشتری با آنها صرف کند و کنار خانواده باشد.

التون جان و همسرش
التون جان و همسرش

التون جان و همسرش «دیوید فرنیش» صاحب دو پسر هشت و ده ساله هستند که در رحم مادر جایگزین متولد شدند، به گفته التون جان رسیدگی به امور بچه ها و تربیت آنها مسئولیتی تمام وقت است و او نمی تواند مانند گذشته برای برگزاری کنسرت به گوشه و کنار جهان سفر کند.

تور خداحافظی التون جان از ماه سپتامبر آینده از ایالت پنسیلوانیا آغاز می شود و شامل ۳۰۰ کنسرت در کشورهای مختلف است، این مجموعه کنسرت ها در سال ۲۰۲۱ به پایان می رسد و این ستاره بزرگ موسیقی پس از آن توری برگزار نخواهد کرد.

التون جان هفتاد ساله مجموعه ای از محبوب ترین آهنگ های خود را در این کنسرت ها اجرا می کند و دقت و وسواس زیادی در انتخاب این ترانه ها داشته چرا که قصد دارد از سالها حمایت و پشتیبانی طرفدارانش قدردانی کند.

او در بخش دیگری از این کنفرانس خبری گفت، در گذشته آرزو داشته روی صحنه و هنگام اجرای برنامه بمیرد ولی مدتی است نظرش تغییر کرده و ترجیح می دهد در لحظات آخر زندگی کنار همسر و فرزندانش باشد.

التون جان از شش سال پیش به لاس وگاس رفته و در کنسرت های دائمی خود در هتل-کازینوی «سزار پالاس» به هنرنمایی می پردازد، قرارداد او در ماه مه آینده به پایان می رسد.

آکادمی علوم و هنرهای موسیقی یا گرمی در مراسم امسال که یکشنبه در نیویورک برگزار می شود از این اسطوره بزرگ موسیقی تجلیل می کند، بر اساس برنامه اعلام شده او همراه با مایلی سایرس خواننده جوان آمریکایی اجرای مشترکی نیز خواهند داشت.

با این حال التون جان تأکید کرد که این تور پایانی به معنای خداحافظی از موسیقی نیست و او همچنان در این عرصه فعال خواهد بود، ولی وقت و انرژی خود را صرف پروژه های محدودتری می کند.

التون جان از تأثیرگذارترین هنرمندان موسیقی در پنج دهه اخیراست و شهرت و محبوبیت زیادی در جهان دارد، او موفق به دریافت جوایز اسکار، گلدن گلوب، گرمی و تونی شده و دستاوردهای ارزنده ای در این عرصه داشته است.

او از نخستین هنرمندانی است که بصورت علنی اعلام کرد همجنسگرا است و از حامیان سرشناس حقوق دگرباشان جنسی محسوب می شود.

بنیاد خیریه التون جان که در سال ۱۹۸۶ و برای مبارزه با بیماری ایدز تأسیس شد تاکنون میلیون ها دلار جمع آوری کرده که صرف پژوهش های پزشکی، آگاهی رسانی و کمک به قربانیان این بیماری مهلک شده است.

XS
SM
MD
LG