لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۳

انتشار زندگینامه جنجالی «بروس دیکنسون» خواننده گروه «آیرون میدن»


«بروس دیکنسون» خواننده، نوازنده، ترانه نویس و رهبر گروه موسیقی «آیرون میدن» زندگینامه خود را منتشر کرد، او در این کتاب مروری داشته بر سالها فعالیت هنری و به بیان جزئیات جالبی از زندگی شخصی خود پرداخته است.

«این دکمه چه کار می کند» هفته گذشته توسط انتشارات «دی استریت بوکس» در سیصد و هشتاد و چهار صفحه منتشر شد و یکی از کتاب های پرفروش بریتانیا و آمریکا است.

آیرن مِیدِن یا Iron Maiden نام یک گروه هوی متال انگلیسی است که در سال ۱۹۷۵ توسط استیو هریس آهنگساز و نوازندهٔ گیتار باس تشکیل شد. این گروه تا به کنون مجموعه ۳۵ آلبوم منتشر کرده است.

بروس دیکنسون پنجاه و نه ساله که از مهره های کلیدی آیرون میدن است، نقش مهمی در موفقیت های این گروه هوی متال داشته و به دلیل شخصیت و کاریزمای خاصی خود، طرفداران بسیاری دارد.

او در این کتاب ازعلاقه خود به موسیقی، آغاز فعالیت حرفه ای، همکاری با آیرون میدن و موفقیتهای هنری سخن گفته و برای نخستین بار به اختلافات اعضای گروه و روابط نه چندان دوستانه آنها با یکدیگر اشاره می کند.

آیرون میدن که از مشهورترین گروههای هوی متال جهان است، در طول دهه های اخیر تغییراتی زیادی داشته و حتی بروس دیکنسون در دهه نود میلادی چند سالی از گروه جدا شد.

او در جریان یکی از مصاحبه هایی که به مناسبت انتشار این کتاب داشت گفت، همیشه فکر می کرد پس از پایان فعالیت حرفه ای و در دوران بازنشستگی باید زندگینامه نوشت ولی بیماری سرطان و مراحل دشوار شیمی درمانی نظرش را تغییر داد.

بروس دیکنسون در سال ۲۰۱۵ به سرطان گلو مبتلا شد و چند ماهی بستری بود ولی با توجه به اینکه بیماری در مراحل ابتدایی قرار داشت، پس از مدتی درمان شد و فعالیت های هنری خود را از سر گرفت.

او با اشاره به این تجربه ناخوشایند گفت، زندگی کوتاه است و باید از تمامی لحظات استفاده کرد، به همین دلیل تصمیم گرفته ماجراهای تلخ و شیرین زندگی خود را با سایرین به اشتراک بگذارد.

بروس دیکنسون در این کتاب از علاقه به خلبانی، تجربیاتش در نویسندگی، کارآفرینی و تهیه برنامه های رادیویی و تلویزیونی می پردازد و در بخش هایی نیز از زندگی خانوادگی، جدایی از همسر و روابط خود با فرزندانش سخن می گوید.

با توجه به محبوبیت آیرون میدن و جایگاه بروس دیکنسون در این گروه، انتظار می رود برخی از مطالب کتاب جنجالی و پر سر و صدا باشد.

آیرون میدن از اسطوره های سبک هوی متال محسوب می شود، این گروه در چهار دهه گذشته میلیون ها آلبوم فروخته و موفق به دریافت جوایز ارزنده ای از جمله گرمی شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG