لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

انتقاد ولیعهد عربستان از ایران، ترکیه و افراطی‌ها به عنوان مثلث شرارت در منطقه


ولیعهد عربستان با ملکه بریتانیا دیدار کرد.
ولیعهد عربستان با ملکه بریتانیا دیدار کرد.

ولیعهد عربستان سعودی می گوید ایران، ترکیه و گروه های افراطی منطقه یک مثلث شرارت را تشکیل می دهند.

«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در گفتگو با یک روزنامه مصر همچنین اخوان المسلمین را به فعالیت علیه دموکراسی خواهی در منطقه و ترکیه را به حمایت از این گروه اسلامگرا متهم کرد که در فهرست سازمان های تروریستی هر دو کشور عربستان و مصر قرار دارد.

محمد بن سلمان به روزنامه الشروق گفت تنش موجود میان عربستان سعودی و قطر ممکن است سال ها بطول بیانجامد.

ترکیه در مناقشه میان دو کشور طرف قطر را گرفته و به شماری از اعضای اخوان المسلمین پناه داده است.

ولیعهد عربستان سعودی از سیاست های آن کشور علیه ایران دفاع و ادعا کرد ایران در همه جبهه ها محاصره شده و طرح های سلطه جویانه اش در منطقه در حال فروپاشی است

نشست خبری جانسون و الجبیر

همزمان با سفر ولیعهد عربستان به لندن، بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا در کنفرانس خبری مشترک با عادل الجبیر همتای خود از عربستان سعودی گفت: ایران نقش تخریبی و خطرناکی را در یمن و بی ثبات سازی منطقه ایفا می کند.

آقای جانسون با اشاره به ائتلافی که عربستان برای حمایت از دولت مشروع یمن تشکیل داده، گفت دو کشور توافق کرده اند خطوط کشتیرانی شان آماده بازگشایی بنادر یمن شوند.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان به نوبه خود گفت با بریتانیا بر لزوم مقابله با ایران و پایان دادن به حمایت آن کشور از تروریست‌ها به توافق رسیده است.

عادل الجبیر همچنین گفت جنگ در یمن به عربستان تحمیل شده است و این کشور از یک روند انتقالی و مذاکره سیاسی در یمن حمایت می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG