لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۸

مرد بریتانیایی که دیگران را به ایدز مبتلا کرده بود به حبس ابد محکوم شد


«دیلریل رو» مردی که به حبس ابد محکوم شده است.
«دیلریل رو» مردی که به حبس ابد محکوم شده است.

یک مرد بریتانیائی که در مورد آلوده کردن عمدی پنج مرد به ویروس اچ آی وی، عامل بیماری ایدز مجرم شناخته شده بود، به حبس ابد محکوم شد. این محکومیت در پایان رسیدگی به یک پرونده خاص در بریتانیا اعلام شد.

این پرونده به این دلیل خاص است که چنین پرونده ای برای اولین بار در بریتانیا بررسی می شد و «دریل رو» در هر پنج مورد ادعای ابتلا به بیماری توسط دیگران، گناهکار تشخیص داده شد.

به نوشته روزنامه تلگراف، آقای «رو» ادعا کرده بود که که بیماریش ديگر در مرحله وخیم و نهائی نیست و وکلای مدافع او از قاضی دادگاه درخواست کرده بودند او را به مجازاتی محکوم کند که بر مشکلات بیماری ایدز او نیفزاید.

در روز آخر دادگاه پنج مرد قربانی که از «داریل رو» به ایدز مبتلا شده بودند، بیانیه های خود را خواندند.

یکی از این افراد گفته بود که همیشه تلاش داشته به هر ترتیب که شده از آلوده شدن به ویروس ایدز برکنار بماند زیرا هنگامی که جوان تر بوده والدینش به بیماری ایدز مردند.

آین شخص به روزنامه گاردین گفت : دریل روتصمیم گرفت که این حق را از من سلب کند. آن روز که آلوده به ویروس تشخیص داده شدم، بخشی از من مرد. همیشه در این فکرم که چگونه زندگی من تغییر کرد. من با کارهای «دریل رو» نابود شدم.

به نوشته گاردین، آقای «رو» در سال ۲۰۱۵ به ایدز مبتلا شد. در شش هفته ای که محاکمه او ادامه داشت، و او گفت که بعد از بیمار شدن، در رابطه با مردان دیگر، از کاندوم استفاده نمی کرد. او حتی گفت برای آلوده کردن شرکای جنسی که به سکس بدون کاندوم رضایت نمی دادند، عمدا کاندوم را پاره می کرد تا آنها را آلوده کند.

در جریان محاکمه، «دریل رو» کمترین حسی در مقابل قربانیان خود که با آن ها روبرو می شد، نشان نمی داد.پرونده «دریل رو» به نوعی خاص است چون صد هزار نفر در بریتانیا به ایدز آلوده اند و داروهایشان را مرتب می خورند و مراقبند که دیگران را آلوده نکنند. از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۴ در بریتانیا فقط هفت مورد مشاهده شده که مبتلایان عمدا دیگران را آلوده کنند.

XS
SM
MD
LG