لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

جوان هندی‌‌تبار که نقشه ترور ملکه بریتانیا را داشت در دادگاه حاضر شد


ساختمان دادگاه «وست‌مینستر مجستریتس» لندن، بریتانیا - ۱۷ اوت ۲۰۲۲
ساختمان دادگاه «وست‌مینستر مجستریتس» لندن، بریتانیا - ۱۷ اوت ۲۰۲۲

دادستان‌های بریتانیایی روز چهارشنبه در یک جلسه دادگاه گفتند، مردی که با کمان زنبورکی وارد محوطه قلعه وینزر شد، به پلیس گفت که می‌خواهد «ملکه را بکشد»

به گزارش آسوشیتدپرس، جاسوانت سینگ چایل ۲۰ ساله، تحت قانون خیانت به قصد «آسیب رساندن به شخص والاحضرت ملکه الیزابت دوم، یا هراساندن علیاحضرت» متهم شناخته شد. او همینطور به جرم تهدید به قتل و حمل سلاح تهاجمی متهم شد.

چایل در روز کریسمس سال ۲۰۲۱، زمانی که ملکه الیزابت در قلعه وینزر اقامت داشت، در محوطه اقامتگاه سلطنتی در غرب لندن دستگیر شد.

گارد پلیس در مقابل یکی از دروازه های قلعه وینزر - آرشیو
گارد پلیس در مقابل یکی از دروازه های قلعه وینزر - آرشیو

دادستان‌ها ادعا کردند که متهم، کارمند سابق یک سوپرمارکت از شهر ساوتهمپتون در جنوب بریتانیا، هنگام ورود به محوطه قلعه وینزر، نقاب زده بود و یک پولیور کلاه‌دار بر تن داشت، و با خود یک کمان فولادی (زنبورکی) پُر حمل می‌کرد.

آنها گفتند که متهم قبل از این که دستگیر شود و به او دستبند بزنند به پلیس گفته بود که «من اینجا هستم تا ملکه را بکشم.»

دادستان کاترین سلبی در دادگاه گفت که سلاح «مافوق صوت اکس-بو» که گفته می شود توسط چایل حمل می‌شد، توانایی ایجاد جراحت جدی یا کشنده را دارد.

وکلای دادستان معتقدند که چایل قصد داشت که از تشکیلات بریتانیا به خاطر رفتار آنها با هندی‌ها انتقام بگیرد و حتی ویدیویی را برای حدود ۲۰ نفر فرستاده بود که در آن ادعا کرده بود که قصد ترور کردن ملکه را دارد.

به گفته دادستان‌ها، جوان هندی تبار که در زمان قصد ترور ملکه ۱۹ ساله بود، حتی برای نزدیک شدن به خانواده سلطنتی، سعی کرده بود که به ارتش بریتانیا و پلیس وزارت دفاع کشور بپیوندد.

چایل تا زمان برگزاری دادگاه بعدی‌اش در ۱۴ ماه سپتامبر، در بازداشت به سر خواهد برد.

XS
SM
MD
LG