لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۶

بریتانیا چند مقام سپاه را تحریم کرد؛ اتحادیه اروپا ششمین بسته تحریمی را وضع می‌کند


آرشیو
آرشیو

بریتانیا روز دوشنبه شماری از مقامات ارشد سپاه پاسداران، از جمله کسانی را که مسئولیت مدیریت سرمایه‌گذاری‌های مالی این سازمان مسلح را بر عهده دارند، تحریم کرد.

در پی سرکوب گسترده و اغلب خشونت‌آمیز اعتراضات پس از مرگ مهسا امینی، بریتانیا به همراه اتحادیه اروپا و آمریکا در ماه‌های اخیر تحریم‌های متعددی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده‌اند.

اعتراضات ماه‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها برای ادامه حکومت دینی حاکم بر ایران از سال ۱۳۵۷ است.

به گزارش رویترز،‌ جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت: «امروز ما علیه رهبران ارشد سپاه پاسداران اقدام می‌کنیم که مسئول سرازیر کردن پول در جهت سرکوب وحشیانه از سوی رژیم هستند.»

به نوشته رویترز این تحریم‌ها که شامل مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر به بریتانیا می‌شود بر پنج عضو هیئت مدیره بنیاد تعاون سپاه، و دو فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در استان‌های تهران و البرز فعالیت می‌کنند، اعمال شد.

در همین حال آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه در بروکسل گفت وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا نیز در واکنش به نقض حقوق بشر در ایران ششمین بسته تحریم را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع خواهند کرد.

او به خبرنگاران گفت: «می‌خواهیم روشن کنیم که هیچ‌کس فراتر از قانون نیست، به همین دلیل است که بسته ششم تحریم‌ها را اینجا در بروکسل اعمال خواهیم کرد.»

بربوک گفت این تحریم‌ها کسانی را هدف قرار می‌دهد که مسئول نقض حقوق بشر در ایران هستند.

XS
SM
MD
LG