لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۸

بریتانیا یک وب سایت جدید برای ایرانیان راه اندازی کرد


بریتانیا یک وب سایت جدید برای ایرانیان راه اندازی کرد
بریتانیا یک وب سایت جدید برای ایرانیان راه اندازی کرد

وزارت امور خارجه بریتانیا روز چهارشنبه ۱۴ مارس یک وب سایت جدید برای ایرانیان راه اندازی کرد، که برای گفت و شنود مستقیم با مردم ایران فرصتی فراهم می آورد.

هدف از سایت جدید که UK for Iranians نام دارد، این است که تصویری دقیق و تحریف نشده از سیاستهای بریتانیا نسبت به ایران و خاورمیانه، به همراه اطلاعاتی درباره زندگی و فرهنگ در بریتانیا، تقاضای صدور ویزا و دیدار از بریتانیا ارائه دهد.

از دیگر اهداف، حضور در رسانه اجتماعی، از جمله گوگل، فیس بوک و توئیتر و تقویت کانالهای ارتباطی جدیدی برای مشارکت ایرانیان در گفت و شنودی باز یاد شده است.

در بیانیه حضور جدید اینترنتی دولت بریتانیا آمده است: دولت ایران پیوسته سعی کرده مردم خود را از آزادی بیان از راه تنظیم و سانسور اینترنت و رسانه ها محروم سازد. در پی بسته شدن سفارت بریتانیا در سال گذشته، بریتانیا به خصوص علاقه مند است از طریق اینترنت با ایرانیان در تماس بماند.

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا در یک پیام ویدیوئی (ببينيد) به مناسبت راه اندازی این وبسایت، ارتباطهای فرهنگی و مردمی «عظیم» بین بریتانیا و ایران را، به رغم کوششهای رژیم برای منزوی ساختن مردم از جهان خارج، برجسته ساخت و بر تصمیم بریتانیا به بازنگاه داشتن کانالهای ارتباطی، از جمله اینترنت، تاکید کرد.

آقای هیگ هنگام اعلام راه اندازی وب سایت گفت هدف این است که «اطلاعاتی درباره بریتانیا و سیاستهای ما نسبت به ایران ارائه شود، اما همچنین برقراری گفتگو و بحث و مطرح کردن پرسشها را نیز امکان پذیر کند. ما شرکت شما در این سایت را خوش آمد می گوییم.»

وزیر امور خارجه بریتانیا تایید کرد که «مناسبات بین دولتهای ما دشوار است.» وی افزود «ما می خواهیم تا آنجا که می توانیم با مردم ایران روراست باشیم.»

آقای هیگ با اشاره به سال نو ایرانی گفت: «ما می خواهیم ارتباط بین مردم ما ادامه پیدا کند و در آینده شکوفا شود و من امیدوارم ۱۳۹۱ سالی باشد که در آن، بدون توجه به میزان اختلاف بین دولتهایمان، بتوان تاریخ، فرهنگ و طبیعت ملتهایمان را جشن بگیریم، تماس بین آنها تقویت شود و هردو طرف از آن بهره مند شوند.»

XS
SM
MD
LG