لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۰

لغو تحریم ها ایرانی ها را مشتری عمده املاک لوکس لندن کرده است


نمایی از خانه های یک شکل در یکی از محله های شهر لندن.
نمایی از خانه های یک شکل در یکی از محله های شهر لندن.

ایندپندنت در گزارشى با عنوان "املاک لندن: انتظار افزایش ۲۵ درصدى خریداران ایرانی" به نقل از یک آژانس املاک در لندن از علاقه ایرانی ها برای خرید ملک در بریتانیا خبر داده است.

لغو تحریم های اقتصادی و مالی علیه ایران، فقط موجب نشده است که رد و بدل کالا بین ایران و جهان رونق بگیرد. بلکه فرصتی برای ایرانیان ثروتمند فراهم آورده است به همتایان قطری ، کویتی و سعودی خود پیوندند و به خریداران عمده ای در بازار املاک و مستغلات لوکس لندن تبدیل شوند.

روزنامه ایندیپندنت به نقل از بکی فاطمی مدیر بنگاه معاملات ملکی راک استون، در لندن می گوید شمار خریداران ایرانی که در جستجوی خانه در لندن هستند طی دو سال آینده ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

سرمایه داران بزرگ ایرانی، یا خریدارانی که دستکم ۳۰ میلیون دلار دارائی دارند، در پنچ تا ۱۰ سال آینده بالغ بر ۶ میلیارد پوند در املاک و مستغلات در خارج سرمایه گذاری خواهند کرد.

لندن، همراه با دوبی، سویس، آلمان و جنوب فرانسه، یکی از مکان های مورد علاقه آنها برای خرید خواهد بود.

گزارش حاکی است اکثرا قصد دارند یک تا ۳۰ میلیون پوند برای خرید خانه در لندن خرج کنند.

فاطمی گفت لندن مکان ترجیحی ایرانیان برای سرمایه گذاری در مستغلات خواهد بود. او یاد آور شد که از نظر تاریخی روابط بین بریتانیا و ایران همیشه عمیق بوده است.

مدیر یک شرکت مشاوره املاک گفت ایرانیان احتمالا به دنبال فرصت های تجارتی و مسکونی در داخل بازار لندن هستند. او اظهار نظر کرد که ایران می تواند در سال های آینده به نیروی عمده ای در بازار مسکن در لندن تبدیل شود، هم از طریق سرمایه گذاری در پروژه ها و هم خرید، برای استفاده فردی یا جهت اجاره.

فیصل درانی، مدیر پژوهش در آژانس مشاوره چونتون گفت چندین ایرانی که خواهان خرید خانه در لندن هستند با شرکت تماس گرفته اند.

مدیر آژانس راک استون گفت لندن همچنین به دلیل حضور یک جامعه بزرگ ایرانی جذاب است. حدود ۸۰ هزار ایرانی در آنجا زندگی می کنند و سیستم آموزشی نیز جاذبه دیگری است.

XS
SM
MD
LG