لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۷

یک رسانه بریتانیایی: تیم ویژه «مین روب» انگلیس به خلیج فارس اعزام شد


در حالیکه هفته پیش بریتانیا از اعزام یکصد تفنگدار دریایی خود به بحرین برای حفاظت از کشتی‌های انگلیسی خبر داده بود، یک رسانه این کشور نوشت بریتانیا یک نیروی ویژه مین روب به خلیج فارس اعزام کرده است.

روزنامه «میرر» در یک گزارش اختصاصی به نقل از منابع خود نوشت کماندوهای سرویس دریایی ویژه انگلیس برای حمله احتمالی ایران در منطقه حضور خواهند یافت. این روزنامه در گزارش خود نوشت نیروهای اعزامی، کماندوهای «سرویس دریایی ویژه» (SBS) هستند.

از نیروی سرویس دریایی ویژه برای مقابله با حملات تروریستی یا گروگانگیری استفاده می شود.

یک هفته پیش بریتانیا اعلام کرد برای حفاظت از کشتی های خود در خلیج فارس یکصد تفنگدار دریایی اعزام می کند. میانه خرداد دو نفتکش در دریای عمان هدف قرار گرفتند که ایالات متحده، جمهوری اسلامی را مسئول این حملات دانست.

تنش بین آمریکا و ایران در یک ماه اخیر افزایش یافته است.

بعد از اینکه جمهوری اسلامی یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی سرنگون کرد، روز جمعه رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.

ایالات متحده خواستار نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ایران به پهپاد آمریکایی و از افزایش تنش آفرینی جمهوری اسلامی در خاورمیانه شده است.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری بر ایران گذاشته و می گوید رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و دست از اقدامات تنش برانگیز، برنامه موشکی و کمک به تروریسم بردارد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است اما رهبر جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG