لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۱

ترافیک و هوای بد مانع حضور علاقمندان موسیقی در جشنواره گلاستونبری نشد


اجرای زنده گروه موتورهد در جشنواره گلاستونبری سال گذشته
اجرای زنده گروه موتورهد در جشنواره گلاستونبری سال گذشته

جشنواره موسیقی گلاستونبری بریتانیا که قرار است با حضور ستاره هایی چون آدل خواننده سرشناس برگزار شود، در روز اول تحت تاثیر هوای بد و مشکل ترافیک بود.

علاقمندان به شرکت در جشنواره موسیقی گلاستونبری ساعتها در اتوموبیلهای شان در خیابانهای اطراف مزرعه ورتی در شهر سامرست بی حرکت مانده بودند. به نظر می رسد هوای بارانی و ترافیک بد از آمدن علاقمندان به این جشنواره جلوگیری نکرد.

جشنواره گلاستونبری یک جشنواره موسیقی پنج روزه است که از سال ۱۹۷۰ در شهر سامرست، یکی از شهرستان‌های تشریفاتی و غیر شهری در ناحیه جنوب غربی انگلستان برگزار می شود.

تا سال ۱۹۸۱ جشنواره هر ساله برپا بود اما از آن سال به بعد هر پنج سال، یکسال برگزار نمی شود تا وقفه ای برای زمینهای مزرعه ورتی در این شهرستان، شهروندان منطقه و همچنین برگزار کننده های این جشنواره باشد.

گلاستونبری بیشتر برای اجراهای موسیقی‌ معروف است اما در این جشنواره رقص، تئاتر، سیرک، کمدی و بسیاری هنرهای اجرایی دیگر نیز به نمایش در می‌آید.

در محوطه ۳.۶ کیلومتری گلاستونبری حدود ۲۰۰ اجرای زنده با حضور حدود ۱۵۰ هزار مخاطب برگزار می شود.

NME که اخبار موزیک را منتشر می کند، این عکس را از هواداران جشنواره گلاستونبری که در هوای بد خود را رسانده اند، گذاشته است.

جشنواره گلاستونبری پذیرای بسیاری از گروه‌ها و موزیسین‌های بزرگ جهان از جمله ریدیوهد، میوز، گوریلاز، آرکتیک مانکیز، د هو، بروس اسپرینگستون، اوسیس، پل مک کارتنی، آر.ای.ام، کلدپلی، پالپ، تی.رکس و... بوده‌ است.

انتظار می رود امسال دهها هزار شرکت کننده در این جشنواره موسیقی پنج روزه حضور داشته باشند؛ جایی که بزرگترین ستاره های موسیقی از جمله آدل، کولدپلی و میوز کنسرت اجرا خواهند کرد.

جشنواره گلاستونبری تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG