لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۱

وزیر خارجه بریتانیا در بازدید از محل حمله تروریستی حماس: آن چه دیده‌ام را هرگز فراموش نخواهم کرد


دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا، و الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل، روز پنج‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۲ از کیبوتص بئری دیدار کردند
دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا، و الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل، روز پنج‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۲ از کیبوتص بئری دیدار کردند

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا، روز پنج‌شنبه ۲ آذر در سفر به اسرائیل از مناطقی که روز ۱۵ مهر هدف حملات تروریستی حماس قرار گرفته بود، دیدار کرد.

وزیر خارجه بریتانیا در بازدید از یکی کیبوتص‌های جنوب اسرائیل هدف خود از این دیدار را مشاهده تبعات حمله حماس و ویرانی‌های آن نزدیک دانست و تاکید کرد چیزهایی دیده‌ و شنیده‌ است که «هرگز فراموش نمی‌کنم، و مهم است که آن را درک کنیم.»

کامرون در این سفر با مقامات اسرائیلی و اعضای خانواده‌های گروگان‌ها دیدار و گفت‌و‌گو خواهد کرد.

الی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل، از دیوید کامرون برای این دیدار تشکر کرد و گفت که «ما باید با هم بجنگیم. این فقط یک نبرد داخلی نیست. این یک جنگ جهانی است و همه ما باید علیه تروریسم بجنگیم.»

دیوید کامرون همچنین توافق بر سر آتش‌بس بشردوستانه موقت را «فرصتی مهم برای خروج گروگان‌ها و کمک‌های بیشتر به غزه برای کمک به غیرنظامیان فلسطینی» دانست.


گروه شبه‌نظامی فلسطینی حماس در حمله تروریستی ۱۵ مهر به اسرائیل دست‌کم ۱۲۰۰ اسرائیلی عمدتا غیرنظامی را کشت و حدود ۲۴۰ نفر اسرائیلی و اتباع خارجی از جمله، کودکان، زنان، و سالمندان را ربود.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG