لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۶

اتحادیه اروپا: نامه درخواست نخست وزیر بریتانیا برای تعویق خروج از اتحادیه اروپا را دریافت کردیم


اتحادیه اروپا اعلام کرد که نامه درخواست بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا برای تاخیر در خروج از «اتحادیه اروپا» موسوم به برگزیت را بدون امضاء دریافت کرده است.

به گزارش رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نامه ای امضا نشده به اتحادیه اروپا ارسال کرده و خواستار تأخیر در خروج این کشور از اتحادیه اروپا شده است.

بنابراین گزارش جانسون سه نامه به دونالد توسک، رئیس شورای اروپا ارسال کرده که یکی از این نامه‌ها یادداشتی مختصر به معنی اطاعت از قانونی است که مورد توافق پارلمان قرار گرفته است. قانون موسوم به «بن» که ماه پیش در پارلمان تصویب شد، نخست وزیر بریتانیا را موظف به این کار کرده است.

نامه دوم کپی نامه بدون امضای جانسون است و نامه سوم نامه‌ای است که از طرف جانسون امضا شده و در آن آمده است که تعویق بیشتر برگزیت را نمی خواهد.

در این نامه آمده است که تعویق بیشتر برگزیت به منافع بریتانیا و شرکای اتحادیه اروپا و روابط فی مابین آسیب می زند.

مردم در بریتانیا می‌گویند نسبت به روند خروج بریتانیا از اروپا سردرگم هستند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

بنابر این گزارش نخست وزیر بریتانیا همچنین گفت که ممکن است که دوستان ما در اتحادیه اروپا درخواست پارلمان بریتانیا برای تأخیر بیشتر را رد کنند.

همچنین دونالد توسک رئیس شورای اروپایی با اعلام این که نامه بوریس جانسون را دریافت کرده است در یک توئیت نوشت که با رهبران اروپایی در این باره گفت‌وگو خواهد کرد.

بوریس جانسون از زمان روی‌کارآمدن گفته بود برگزیت را تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) با توافق یا بدون توافق اجرا می‌کند.

نخست وزیر بریتانیا همچنین اخیرا گزارش داده بود که با اتحادیه اروپا برسر برگزیت جدید به توافق رسیده است. بخش عمده توافق تازه بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت همان مواردی است که ترزا می، نخست وزیر پیشین بریتانیا، سال گذشته با اتحادیه اروپا بر سر آنها به توافق رسیده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG