لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۶

نتیجه انتخابات بریتانیا گفتگوهای برگزیت را پیچیده می‌کند


خانم «می» امیدوار بود با نتیجه انتخابات پارلمانی موضعیت بهتری برای اجرای برگزیت پیدا کند.
خانم «می» امیدوار بود با نتیجه انتخابات پارلمانی موضعیت بهتری برای اجرای برگزیت پیدا کند.

در حالی که اتحادیه اروپا با ترکیبی از هراس، بی صبری، و امیدی محتاطانه به قمار شکست خورده ترزا می واکنش نشان می دهد، مقام های بریتانیایی سخت می کوشند به بروکسل اطمینان بدهند که بریتانیا برای گفتگوهای خروج از اتحادیه اروپا در نوزدهم ژوئن آماده است.

استفان واگستایل و آرتور بیزلی در مقاله مشترکی در فاینشنال تایمز نوشتند، رهبران اروپا در بروکسل از روبرو شدن با شریکی بی ثبات هراس دارند ولی تمایلی هم به تغییر استراتژی یا تمدید ضرب الاجل دو ساله برای مذاکرات ندارند.

سیاستمداران اروپایی می گویند انتخابات بریتانیا شانس یک برگزیت نرمتر و خطر عدم دستیابی به یک توافق با بریتانیا را افزایش داده است.

ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا، می گوید: «امیدوارم نتیجه انتخابات تاثیری عمده بر مذاکراتی که ما بی صبرانه در انتظار آن هستیم نگذارد و تاخیر بیشتری را در جمع بندی این مذاکرات تجربه نکنیم».

مایکل بارنیر، مذاکره کننده اصلی برگزیت در کمیسیون اروپا، مساله را به بریتانیا واگذار کرد: «مذاکرات برگزیت باید موقعی شروع شود که بریتانیا آماده است؛ جدول زمانی و موضع اتحادیه اروپا روشن است».

یکی از رهبران اروپا به طور خصوصی گفت نتیجه انتخابات برای بریتانیا یک فاجعه بود و بی ثباتی غیرقابل اجتناب بر طرف بریتانیایی گفتگوها را پیچیده می کند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG