لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۰

واکنش‌ها به بستری شدن بوریس جانسون| پرزیدنت ترامپ از دو «شرکت پیشرو» خواست تا در درمان نخست وزیر بریتانیا کمک کنند


در پی انتقال بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا به بخش مراقبت‌های ویژه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از «دو شرکت پیشرو» خواسته است تا با مقامات لندن درباره روش‌های درمانی که می تواند کمک کننده باشد، تماس بگیرند.

پرزیدنت ترامپ در نشست خبری کاخ سفید، برای بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که به بخش مراقبت های ویژه برده شده است آرزوی سلامتی کرد و از او با عنوان «دوست خوب من» یاد کرد و همچنین از تماس با پزشکان بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا خبر داد.

او افزود: آمریکایی‌ها همه برای بهبود او دعا می کنند.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه نیز برای نخست وزیر بریتانیا آروزی سلامت کرد و در توئیتر خود نوشت که حمایت کامل خود را از جانسون، خانواده او و مردم بریتانیا در این دوره دشوار اعلام می‌کند.

دیوید کامرون نخست وزیر پیشین بریتانیا نیز در یک توئیت نوشت که به فکر جانسون و خانواده‌اش است.

کی‌یر استارمر رهبر جدید حزب کارگر در بریتانیا که حزب مخالف دولت نیز محسوب می شود، نیز در توئیتر خود خبر انتقال بوریس جانسون به بخش مراقبت های ویژه را «بسیار غم انگیز» توصیف کرد و گفت که در این زمان بسیار دشوار تمام فکر مردم کشور با نخست وزیر و خانواده او است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا به دلیل وخیم‌تر شدن علائم بیماری کرونا، به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شده است.

سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که وضعیت نسبی بوریس جانسون از روز دوشنبه بعد از ظهر بدتر شده است و با توصیه تیم پزشکی، نخست وزیر بریتانیا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در لندن بستری شده است.

او افزود: «نخست وزیر از دومینیک راب، وزیر امور خارجه خواسته است که هدایت دولت را در نبود او بر عهده بگیرد.»

بوریس جانسون روز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه در پی ادامه علائم ویروس کرونا از قرنطینه خانگی خود به یک بیمارستان در لندن منتقل شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG