لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۹

نمایش کیک لندن امسال با تم «بهترین‌های بریتانیا»


کیکی به شکل یک سگ بولداگ انگلیسی
کیکی به شکل یک سگ بولداگ انگلیسی

نمایش سالانه کیک در لندن برگزار شد و به گفته کارشناسان با نقشی که شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره نسل جوان دارد، هنر دکور کیک بیش از همیشه رونق پیدا کرده است.

این نمایش هر سال در ماه اکتبر برگزار می شود و رقابت کننده ها از نقاط مختلف در آن شرکت می کنند.

این سگ بولداگ انگلیسی از کیک و فوندان ساخته شده و کاملا خوردنی است . اثری از «روزی دامر» که ساختنش ۳ هفته طول کشیده است.

یک کیک ۱۸ لایه ای با ۴۰ کیلوگرم خامه و ۱۵ کیلوگرم سس شکلات. روزی دامر در شبکه یوتیوب حضور پررنگی دارد و به نظر او شبکه های اجتماعی در ترویج هنر دکور کیک نقش مهمی ایفا می کند.

به عقیده روزی شبکه های اجتماعی و اینترنت این امکان را فراهم می‌کند که مردم آنلاین ایده هایی را ببینند که برایشان الهام بخش است. و این امر را دلیل شکوفایی هنر دکور کیک در چند سال اخیر می داند.

روزی در این ویدئو طرز تهیه کیک به شکل سرباز گارد گرنادیر که حراست کاخ‌های سلطنتی رابه عهده دارند را آموزش می دهد

روزی دامر که پیشتر خلبان ارتش بریتانیا بوده است حال در یوتیوب ویدئوهای آموزش دکور کیک می گذارد و حدود ۱۵۰ هزار طرفدار در این شبکه دارد.

تم امسال نمایش کیک لندن «بهترین های بریتانیا» است. نماد های این کشور مانند تاکسی ها و اتوبوسهای دو طبقه قرمز رنگ لندن، ساعت بیگ بن، و البته خانواده سلطنتی.

به عقیده اریک لنلارد، استاد شیرینی و از داوران مسابقه نمایشگاه کیک لندن سوژه هر چیز که باشد مثلا اتوبوس های لندن یا بیگ بن، باید کیک خیلی بزرگ باشد تا جزئیات در آن نشان داده شود . او به تکنیک هم تاکید زیادی دارد و می گوید در کیک پزی و دکور دائم تکینکهای تازه مد می شود و تماشای کیکها و دیدن تکنیکهای جدید همیشه تازگی دارد.

اریک لنلارد و روزی دامر در کنار کیک سک بولداگ انگلیسی

از کیکهایی که به شکل غذاهای معروف انگلیس ساخته شده اند تا بناهای معروف در این نمایش دیده می شود. یکی از کیک های جالب اثری است به نام چرچیل همراه با ورقه ای از شکر که روی آن متن یکی از سخنرانی های معروف نخست وزیر بریتانیایی چاپ شده است.

برنده این شو کلکسیون بزرگی از وسائل آشپزخانه و پختن و دکور کیک دریافت می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG