لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۱

برای برگزیت دوباره رای گیری نمی‌شود؛ پارلمان با رای ضعیف طرح «می» را تصویب کرد


سخنگوی نخست وزیر بریتانیا بار دیگر تاکید کرد که دولت او در نظر دارد اتحادیه اروپا را ترک کند چون تنها راه تامین نیازهای دولت، دنبال کردن چنان سیاستی است.

به گزارش گاردین این سخنگو افزود مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای داده اند بنا بر این به یک همه پرسی دوم نیازی نیست.

ترزا می به خاطر سیاستهای محافظه کارانه‌اش در باره برگزیت از هر دو طرف زیر فشار قرار دارد. نخست وزیر بریتانیا در این اواخر گفته ضمن تصمیم به خروج از اتحادیه، در نظر دارد به مبادله کالا با اروپای قاره ای ادامه دهد و این سیاست او طرفداران خروج از اتحادیه را خشمگین کرده است.

روز سه شنبه پارلمان انگلیس طرح نخست وزیر این کشور درباره خروج از اتحادیه اروپا را با ایجاد برخی اصلاحات تصویب کرد. طرح «ترزا می» مبنی بر ماندن در اتحادیه گمرکی اروپا پس از خروج از اتحادیه اروپا تنها با اختلاف ۳ رأی به تصویب پارلمان انگلیس رسید.

در راستای اعتراض به همین سیاست مداراگرانه ترزا می با اتحادیه اروپا روز دوشنبه اسکات من، از حزب محافظه کار استعفا کرد. او نهمین عضو این حزب است که به سیاست نخست وزیر اعتراض دارد و از عضویت حزب کناره گیری کرده است.

پیشتر بوریس جانسون وزیر خارجه و دیوید دیویس مسئول مذاکره در باره خروج از اتحادیه از سمتهای شان استعفا دادند و بحرانی را در کابینه موجب شدند.

خانم می می گوید اگر بریتانیا بدون برنامه و شتاب زده از اتحادیه خارج شود زیانهائی که به کشور وارد می شود، فاجعه بار خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG