لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۸

چهارشنبه آرام در بریتانیا پس از چهار شب پر آشوب


ماموران پلیس در لندن - ۱۰ آگوست ۲۰۱۱
ماموران پلیس در لندن - ۱۰ آگوست ۲۰۱۱

بریتانیا پس از چهار شب آشوب، چهارشنبه شب آرامی را پشت سر گذاشت. آشوب ها چهره بخش هایی از شهرهای بریتانیا را به مناطق جنگ زده شبیه کرده است.

پلیس چهارشنبه شب تنها وقوع چند حادثه کوچک را تایید کردند. هزاران مامور پلیس برای مقابله با آشوب ها در خیابان های لندن، منچستر، لیورپول و بیرمنگهام مستقر شده اند.

دیوید کمرون، نخست وزیر بریتانیا به پلیس اجازه داده است از ماشین های آب پاش استفاده کند. پلیس بریتانیا در گذشته از این نوع خودروها فقط در ایرلند شمالی استفاده می کرد. آقای کمرون گفته است برای برقراری نظم و قانون تلاشی در راه است.

آقای کمرون گفت بریتانیا اجازه نخواهد داد «فرهنگ ترس» بر کشور حاکم شود و پلیس برای پایان دادن به خشونت ها، همه نوع وسیله ای دریافت خواهد کرد.

نخست وزیر بریتانیا از پارلمان این کشور که در تعطیلات تابستانی به سر می برد، خواست روز پنجشنبه جلسه ویژه ای تشکیل دهد.

صدها نفر از جوانان، که بسیاری از آنان می گویند از بیکاری و کاهش کمک های دولت بیراز شده اند، ساختمان ها و خودروها را به آتش کشیدند و فروشگاه ها را غارت کردند و به ماموران پلیس حمله کردند. خشونت ها در بریتانیا، پس از کشته شدن یک مرد ۲۹ ساله توسط پلیس در منطقه تاتنهام لندن آغاز شد. تاتنهام یکی از مناطق کم درآمد است. پلیس بریتانیا از روز شنبه ۱۱۰۰ نفر را بازداشت کرده است. جوان ترین متهم نا آرامی ها ۱۱ سال دارد.

بسیاری از قربانیان آشوب های بریتانیا، صاحبان مشاغل کوچک هستند. آنان می گویند برای حفاظت از دارایی های خود مسلح شده اند.

XS
SM
MD
LG