لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

ماکوان امیرخانی قهرمان کرد و ایرانی‌تبار در رقابت های «یو اف اسی» پیروز شد


ماکوان امیرخانی سی ساله، متولد کرمانشاه است و در فنلاند بزرگ شده اما در برخی از مسابقات پرچم اقلیم کردستان عراق را در دست گرفته است.
ماکوان امیرخانی سی ساله، متولد کرمانشاه است و در فنلاند بزرگ شده اما در برخی از مسابقات پرچم اقلیم کردستان عراق را در دست گرفته است.

ماکوان امیرخانی قهرمان فنلاندی ایرانی تبار در جریان رقابت های «یو اف سی» که شاخه ای از هنرهای رزمی ترکیبی است، حریف سرشناس خود کریس فیشگولد انگلیسی را شکست داد و به پیروزی دست یافت.

ماکوان امیرخانی که از ستاره های نوظهور رقابت های یو اف سی محسوب می شود، در یک مبارزه در شهر استکلهم سوئد، در راند دوم حریفش را گوشه رینگ به دام انداخت و با استفاده از تکنیک «آناکوندا چوک» یا خفه کردن، شکست داد.

ماکوان امیرخانی متولد کرمانشاه است و در کودکی همراه با خانواده به فنلاند مهاجرت کرد، او فعالیت های ورزشی خود را با کشتی آغاز کرد و در ادامه به بوکس روی آورد. این ورزشکار ایرانی تبار از سال ۲۰۱۰ وارد مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی شد و پیروزی هایی در کارنامه حرفه ای خود دارد.

امیرخانی در رقابت های یو اف اسی که از معتبرترین رویدادهای هنرهای رزمی جهان است به عنوان ورزشکاری فنلاندی شرکت می کند. او علاقه زیادی به فرهنگ و ریشه های کردی خود دارد و در برخی از مسابقات با پرچم اقلیم کردستان عراق روی رینگ می رود.

ماکوان ۳۰ ساله که به آقای فنلاند نیز شهرت دارد، در رقابت های یو اف سی صاحب ۱۵ پیروزی و ۳ شکست است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG