لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۵

آمريکا سیستم دفاع موشکی به امارات متحده عربی می فروشد


آمريکا سیستم دفاع موشکی به امارات متحده عربی می فروشد
آمريکا سیستم دفاع موشکی به امارات متحده عربی می فروشد

آمريکا و امارات متحده عربی قراردادی را برای ايجاد سیستم دفاع موشکی در آن کشور خلیج فارس، امضا کردند.

پنتاگون روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد، لاکهید مارتین، پیمانکار تکنولوژی دفاعی، قراردادی را به ارزش نزدیک به ٢ میلیارد دلار برای تامین تجهیزات و خدمات، با امارات متحده عربی، به امضاء رسانده است.

اين معامله شرکت لاکهید را متعهد می کند که به امارات متحده دو ترمینال ارتفاع بلند سیستم های دفاع موشکی به همراه تجهیزات لجستيکی برای رادار، سکوی پرتاب و سيستم های بازدارنده، تحويل دهد.

دولت اوباما ارتقا سیستم دفاع موشکی را به عنوان بخشی از تلاش های خود برای تقويت قدرت دفاعی متحدان آمريکا در خاورمیانه با هدف خنثی کردن زرادخانه در حال گسترش موشک های بالستیک ایران، انجام می دهد.

تنش ها در این هفته در منطقه خليج فارس بالا گرفت. جمهوری اسلامی تهديد کرد که ترافیک تنگه هرمز را در صورت اعمال تحريم نفتی دولت اوباما، مختل خواهد کرد. تنگه هرمز يک شاهراه کلیدی حمل و نقل نفت و گاز است.

اعلام پروژه ئی ای يو* به دنبال خبر روز پنجشنبه در مورد فروش ۸۴ جت جنگنده به قيمت ۳۰ ميليارد دلار به عربستان سعودی - متحد دیگر آمريکا در منطقه خليج فارس – منتشر شد.

در سپتامبر ٢۰۱۰ نيز ایالات متحده با فروش بیش از ٢۰۰ موشک پاتریوت به کویت به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار، موافقت کرد.

ایران یک موشک دوربرد را در رزمایش دریایی خلیج فارس که مدت يک هفته است ادامه دارد، آزمایش کرد. خبرگزاری فارس به نقل از دریادار محمود موسوی گزارش داد که نیروی دریایی جمهوری اسلامی انواع موشک ها را آزمایش خواهد کرد و موشک دوربرد تحت آزمايش در روز شنبه، یکی از آنها می باشد.

جمهوری اسلامی ايران پیش از این اعلام کرد موشک شهاب۳ قادر است اسراییل و پایگاه های نظامی آمریکا را در خاورمیانه، مورد هدف قرار دهد.

* EAU

XS
SM
MD
LG