لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۵

امارات در همکاری با چين برای بازی های جام ۲۰۲۲ در قطر برنامه ريزی می کند


امارات در همکاری با چين برای بازی های جام ۲۰۲۲ در قطر برنامه ريزی می کند
امارات در همکاری با چين برای بازی های جام ۲۰۲۲ در قطر برنامه ريزی می کند

گروه هتلهای زنجيره ای «جيمرا» از هم اکنون در نظر دارد با کمک و همکاری دولت چين و با احداث يک هتل مجلل در قطر خود را برای بازيهای جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ آماده کند.

جرالد لا لِس ، مدير عامل شرکت زنجيره ای هتلهای مجلل جميرا وابسته به خاندان حاکم اميرنشين دبی، اخيراً تصريح کرده است که اين شرکت به خاطر جبران بدهی های معوقه خود به حراج نخواهد رفت.

اين شرکت ماه گذشته برای رفع شبهات مربوط به اينکه اين مجموعه قادر به بازپرداخت بدهيهای خود نيست، حدود ۵۵۵ ميليون دلار آمريکا بر سرمايه گذاريهای خود افزود.

گروه هتلداران جميرا در دبی، شامل مجموعه ای از هتل های لوکس در امارات متحد عربی، از جمله هتل معروف العرب در دبی است که معماری آن شبيه يک کشتی است.

بخش هتلداری امارات متحده عربی پس از کاهش شديد درآمد خود در سال ۲۰۰۹ اکنون شاهد علائمی دال بر بهبود تدريجی وضعيت هتلداری است.

جرالد لا لِس ضمن اعلام اين نکته که هزينه اقامت در هتلهای مجلل در سال ۲۰۱۱ به احتمال قوی افزايش خواهد يافت، گفت با خوشبينی پيش بينی می کند سال جديد از لحاظ رونق صنعت توريسم برای هر هفت عضو امارات متحده عربی، بويژه دوبی و ابوظبی سالی درخشان خواهد بود.

طبق آمار سازمان جهانگردی دبی، تنها در نيمه اول سال ۲۰۱۰ حدود چهار ميليون و دويست هزار مسافر، يعنی ۹ درصد بيشتر از سال ۲۰۰۹، از سراسر آسيا و منطقه خليج فارس در هتلهای دبی اقامت کرده اند.

اين گروه در حال حاضر در نظر دارد تعداد هتلهای خود را به شش نقطه از کشور چين و قطر نيز توسعه دهد. قطر در ماه جاری دسامبر موفق شد امتياز ميزبانی بازيهای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ را از آن خود کند.

گروه جميرا اميدوار است تا سال ۲۰۱۲ با بيش از ۶۰ هتل داير يا در دست احداث از لحاظ خدمات و هتلداری با رقبای بين المللی خود، برابری کند.

XS
SM
MD
LG