لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

فرد مظنون به قتل آموزگار آمریکایی در ابوظبی دستگیر شد


تصویر اولیه از فرد مظنون به قتل آموزگار آمریکایی که روز سه‌شنبه ۱۱ آذر ماه توسط پلیس ابوظبی منتشر شده بود
تصویر اولیه از فرد مظنون به قتل آموزگار آمریکایی که روز سه‌شنبه ۱۱ آذر ماه توسط پلیس ابوظبی منتشر شده بود

یک مقام امنیتی امارات از دستگیری فردی خبر داد که نه تنها مظنون به قتل چند روز پیش یک آموزگار آمریکایی در ابوظبی بوده، بلکه مظنون به بمب‌گذاری در مقابل منزل یک پزشک مصری-آمریکایی نیز هست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه از قتل یک آموزگار زن آمریکایی در دستشویی یک مرکز خرید در ابوظبی با ضربات چاقوی یک فرد ناشناس خبر داد و بدون ذکر نام او نوشت مهاجم، لباس سنتی – شامل پوشیه، برقع و دستکش سیاه رنگ که زنان محلی استفاده می‌کنند – بر تن داشت.

یک مقام ارشد پلیس ابوظبی روز پنج‌شنبه با اعلام خبر دستگیری فرد مظنون به قتل، گفت او چند ساعت پس از حمله، اقدام به بمب‌گذاری در مقابل منزل یک پزشک مصری-آمریکایی نمود، که توسط نیروهای امنیتی کشف و خنثی شد. وزیر کشور امارات نیز در اظهارات مشابهی بازداشت یک فرد مظنون به قتل را تائید کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آموزگار ۳۷ ساله آمریکایی روز دوشنبه هدف حمله قرار گرفته بود و دو فرزند دوقلوی ۱۱ ساله داشت که تا زمانی که پدرشان، همسر سابق مقتول، به امارات سفر کند، تحت مراقبت پلیس خواهند بود.

مقام‌های اماراتی هنوز هویت فرد بازداشت شده و این که آیا به گروه یا سازمان مشخصی وابسته است یا خیر را فاش نکرده‌‌اند. با این حال وزارت کشور امارات گفته است وی اهداف خود را بر اساس «ملیت» آنها انتخاب می‌کرد و با این کار می‌خواست فضای «رعب و وحشت» ایجاد کند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی در همین زمینه نوشت سفارت آمریکا در امارات متحده عربی، در بیانیه‌ای در ماه اکتبر گذشته، به گفتگویی اینترنتی (فروم) اشاره کرده بود که در جریان آن، «جهادیون» موضوع حمله به آموزگاران آمریکایی در منطقه را مطرح کرده بودند.

امارات از همپیمانان آمریکا در منطقه بوده و بخشی از ائتلاف بین‌المللی است که علیه گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در عراق و سوریه دست به حملات هوایی زده است. از این رو نگرانی‌ها از حمله به اتباع غربی، بویژه آمریکایی، در منطقه افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG