لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۷

افزایش صددرصدی کمک‌های دولت امارات به شهروندان کم‌درآمد آن کشور


آرشیو
آرشیو

دولت امارات متحده عربی می‌گوید که در مواجهه با تورم، میزان پشتیبانی مالی خود از خانواده‌های کم‌درآمد اماراتی را دو برابر کرده و این رقم را به مبلغ ۲۸ میلیارد درهم، معادل ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار آمریکا، رسانده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی در روز دوشنبه، بودجه تخصیصی شامل افزایش مزایای موجود و اختصاص منابعی جدید با هدف کاهش اثرات تورم بر خانواده‌های کم درآمد است.

قرار است اعطای این مزایا اثرات تورمی افزایش قیمت مواد غذایی، سوخت، و منابع انرژی خانگی را کاهش دهد. شهروندان اماراتی و خارجیان مقیم آن کشور از اوج گرفتن قیمت‌ها، از جمله افزایش ۸۰ درصدی بهای سوخت، شکایت دارند.

در این بسته پشتیبانی جدید دولت امارات متحده عربی، حمایت مالی از دانشجویان و افراد بیکار در سنین ۴۵ سال به بالا نیز لحاظ شده است.

اماراتی‌ها تنها حدود ۱۰ درصد از جمعیت ۱۰ میلیون نفری امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند و عمده ساکنان این کشور کارگران خارجی و وابستگان آنان هستند. اگرچه شمار بسیاری از این کارگران خارجی درآمدهایی در سطح پائین دارند، ولی مستقیماً مشمول گسترش مزایای دولتی قرار نمی‌گیرند.

امارات متحده عربی که از هفت امارت ابوظبی، دبی، شارجه، راس‌الخیمه، عجمان، ام‌القوین، و فجیره تشکیل شده یکی از قوی‌ترین اقتصادهای منطقه به شمار می‌رود و سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور نزدیک به اقتصادهای پیشرو اروپای غربی است.

XS
SM
MD
LG