لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۲

امارات متحده عربی و عربستان سعودی خدمات تلفنی «بلک بری» را مسدود می کنند


امارات متحده عربی و عربستان سعودی اعلام کردند چون دولت نمی تواند بر پیام هائی که از طریق تلفن های هوشمند موسوم به «بلک بری» مبادله می شود نظارت داشته باشند، در نظر دارند خدمات ارائه شده از طریق تلفن های بلک بری را مسدود کنند.

مدیریت سازمان تنظیم و نظارت بر مخابرات و ارتباطات امارات متحده عربی روز یکشنبه اعلام کرد که از روز ۱۱ ماه اکتبر خدمات مربوط به ارسال ای میل، مرورگر وب و مبادله پیام توسط تلفن های بلک بری را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

هفته گذشته آنها اعلام کردند تلفن های هوشمند بلک بری خطری بالقوه را متوجه امنیت ملی امارات متحده عربی می کند زیرا داده ها و اطلاعات کاربران در خارج از کشور مدیریت و اداره می شود. این عملکرد مانع آن می شود که امارات متحده عربی بتواند بر پیام هائی که از داخل و یا خارج رد و بدل می شوند نظارت داشته باشد.

ساعاتی پس از اعلام این خبر، مقام های عربستان سعودی گفتند که از اواخر ماه جاری میلادی آنان نیز خدمات پیام رسانی بلک بری را مسدود خواهند کرد.

این اقدام بار دیگر نگرانی های ناشی از تلاش هائی را که برای کنترل جریان آزاد اطلاعات در امارات متحده عربی و عربستان سعودی به عمل می آید تجدید کرده است. عربستان سعودی و فدراسیون هفت کشوری که حکومت آن موروثی است فعالانه وب سایت ها و دیگر رسانه هایی را که تصور می کنند برای امنیت ملی مضر است، سانسور می کنند.

امارات متحده عربی روز یکشنبه گفت این خدمات کلیدی بلک بری تا زمانی که راه حلی که با قوانین و مقررات ارتباطات آن کشور تطابق یابد پیدا نشود، معلق خواهد شد.

XS
SM
MD
LG