لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۱

تعهد امریکا به آوارگان


َان ریچارد، مدیر کل وزارت امور خارجه امریکا در امور جمعیت، آوارگان و مهاجرت، گفت : استقبال از آوارگان در کانون آنچه ما را به عنوان یک ملت می سازد قرار دارد.
سازمان ملل متحد اخیرا اعلام کرد 42 میلیون آواره ودربدر در سراسر جهان وجود دارند. آنها 15 میلیون تن را که از کشورهای خود گریختند و از مرزها گذشتند، و 26 میلیون تن را که در داخل مرزهای کشورهای خود در بدر شده اند، و سودانی ها در دارفور از آن جمله هستند، شامل می شوند.
از بیش از 25 کشوری که آوارگان رامی پذیرند، امریکا بالا ترین رقم را دارد، و به اوارگان در خارج نیز کمک می کند.
در خاورمیانه، امریکا بر عراق متمرکز است، و به عراقی هایی که از خانه هایشان گریختند کمک می کند. در سوریه، امریکا تاکنون 52 میلیون دلار در کوشش برای حفاظت و یاری کسانی که از خشونت فرار می کنند فراهم آورده است.
در آسیا، امریکا عمیقا نگران خشونت قومی و فرقه ای در برمه است که موجب شده است هزاران نفر به کشورهای همسایه بگریزند. نگرانی های بسیار واقعی امریکا از خشونت علیه مردم روهینگیا در ایالت راخین برمه، از شوق و هیجان ناشی از دگرگونی های دمکراتیک اخیر در کشور کاسته است. امریکا همچنان بر متوقف شدن خصومت ها، دسترسی به مناطق مناقشه، و بر گفت و شنود سیاسی واقعی بسوی آشتی ملی و صلح بادوام در برمه تاکید دارد.
در افریقا، اینک شمار آوارگان جنوب سودان از 600 هزار تن فراتر می رود، یک سوم آنها در سال گذشته در بدر شده اند.
در مالی، مناقشه شورشیان در شمال و کودتا در ماه مارس ناامنی و بی ثباتی ببار آورده است. مناقشه موجب شده است بیش از 170 هزار نفر در داخل آواره شوند ، و حدود 210 هزار تن به کشورهای همسایه پناه برده اند. بحران همچنین در زمان کمبود فوق العاده غذا در منطقه ساحل روی می دهد.
در این میان، تقریبا یک میلیون آواره سومالیایی در شاخ افریقا بسر می برند، یک سوم آنها سال پیش گریختند. میلیون ها نفر دیگر در داخل سومالی با خطر روبرو هستند. در جمهوری دمکراتیک کنگو، غیر نظامیان بی گناه همچنان از آزارهای ناگفتنی رنج می برند.
ایالات متحده امریکا به ایفای نقش اصلی در پاسخگویی به این نیازها ادامه می دهد، زیرا بعنوان مکانی برای آوارگان به وجود آمد.
XS
SM
MD
LG