لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۷

تجلیل گروه موسیقی «یوتو» از «آنتونی بوردین» فقید


«بونو» خواننده مشهور«یوتو» در جریان کنسرت اخیر این گروه موسیقی در تالار «آپولو» در محله هارلم نیویورک، یکی از آهنگ های خود را به «آنتونی بوردین» سرآشپز و برنامه ساز فقید آمریکایی تقدیم کرد.

او شنبه گذشته در ۶۱ سالگی در فرانسه خودکشی کرد.

بونو در این کنسرت ویژه که از طرف رادیوی ماهواره ای «سیریوس اکس ام» ترتیب یافت، از تعدادی از هنرمندان درگذشته نیز تقدیر کرد.

چهره هایی چون «کریس کورنل» خواننده و آهگساز گروه «ساند گاردن»، «چستربنینگتون» خواننده گروه «لینکن پارک» و «کیت اسپید» طراح لباس که به گفته بونو الهام بخش سایرین بودند ولی به زندگی خود پایان دادند.

او در بخش پایانی کنسرت ضمن تقدیر از آنتونی بوردین، او را قصه گویی توصیف کرد که نتوانست ماجرای داستان خود را با سایرین به اشتراک بگذارد و سپس نسخه متفاوتی از آهنگ «گیر افتادن در لحظه ای که راه فراری نیست» را اجرا کرد.

این یکی از مشهورترین آثار گروه یوتو است که محور اصلی آن خودکشی است. بونو این ترانه را در سال ۲۰۰۱ و پس از بحث و مجادله با «مایکل هاچنس» خواننده گروه «اینکس» نوشت و در اصل مناظره ای برای اثبات بیهودگی خودکشی است.

گروه یوتو در حالی در این برنامه ویژه حاضر شد که در میانه تور جهانی خود است، آنها بیشتر آهنگهای قدیمی و خاطره انگیز خود را اجرا کردند و در بخش های مختلف به ابراز احساسات حاضرین پاسخ دادند.

در این کنسرت ۹۰ دقیقه ای که فقط برای مشترکین رادیوی ماهواره ای سیریوس اکس ام ترتیب یافت، چهره‌های مشهوری چون «جان بن جوی» خواننده و «جان مک انرو» تنیسور پیشکسوت در آن شرکت داشتند.

این کنسرت چهارشنبه از طریق شبکه اختصاصی گروه یوتو در این رادیوی ماهواره ای پخش می شود.

یوتو پرشنونده ترین شبکه رادیوی ماهواره ای سیریوس است و هفت روز هفته بصورت تمام وقت آثار این گروه را پخش می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG