لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۲

بونو، خواننده گروه U2، در فهرست «زنان سال» مجله گلمور


مجله مشهور «گلمور» که به مسائل مربوط به زنان اختصاص دارد، هر سال در رویدادی از زنان تأثیرگذار سال تجلیل می کند و دستاوردهای زنان در عرصه های گوناگون، از سیاست گرفته تا مد، تجارت و سرگرمی را جشن می گیرد.

امسال، برای نخستین بار این مجله فهرست زنان تأثیرگذار سال، نام یک مرد را قرار داد.

بونو خواننده گروه U2 اولین مردی است که به فهرست «زنان سال» مجله گلمور راه پیدا می کند و این به خاطر فعالیت های او در راستای حمایت از حقوق زنان است.

بونو در واکنش گفت به طور قطع شایسته راه یافتن به چنین فهرستی نیست. او همچنین گفت از آنجایی که مردان، خالق اکثر مشکلات هستند، خودشان هم باید در پیدا کردن راه کار سهیم باشند.

بونو، خواننده گروه U2 و فعال حقوق بشر

تصمیم مجله گلمور برای تجلیل از یک مرد در فهرست سالانه اش با انتقادهایی در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

بسیاری این موضوع را مطرح می کنند که چرا جایزه ای که مختص زنان است باید به یک مرد اهدا شود، در حالی که نزدیک به چهار میلیارد زن در دنیا هستند که بسیاری از آنها شایسته تجلیل هستند.

بونو به خاطر راه اندازی کمپین «فقر جنسیت زده است» این عنوان را از مجله گلمور دریافت کرد؛ کارزاری که تمرکز آن بر توانمند سازی زنان و دختران برای رویارویی با مشکلات مالی است.

این کمپین همچنین بر نقش مهمی که مردان قدرتمند و ثروتمند در حل بحرانی که گریبانگیر زنان است ایفا می کنند تأکید زیادی دارد.

از حامیان قرار گرفتن بونو در فهرست زنان تأثیرگذار سال، کریستین امان پور مجری شبکه خبری سی ان ان است. او در مقاله ای برای مجله گلمور در مورد اهمیت کارزار بونو برای بهبود زندگی زنان توضیح داده است.

نادیا مراد، قربانی خشونت داعش و سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد

از جمله زنانی که امسال مورد قدردانی مجله گلمور قرار گرفتند، سیمون بایلز ژیمناست مشهور برنده مدال المپیک ، بنیانگذاران جنبش موسوم به «زندگی سیاه پوستان ارزش دارد» و گوئن استفانی، خواننده و ترانه سرای پرآوازه ، نادیا مراد دختر ایزدی قربانی داعش و امیلی دو، دختر جوان قربانی تجاوز جنسی است که نامه تأثیرگذارش در مورد تجربه تجاوز، الهام بخش بسیاری از زنان قربانی خشونت جنسی شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG