لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۱

نگاهی به لایحه تقریبا ۲ هزار میلیارد دلاری نجات از ویروس کرونا


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جزئیات لایحه تقریبا ۲ هزار میلیارد دلاری مورد بحث در کنگره آمریکا برای ارائه کمک های درمانی و اقتصادی به منظور مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی های سراسری ممکن است طی مذاکرات رهبران دو حزب تغییر کند، اما رئوس آن چنین است:

ارسال یک نوبت چک برای آمریکایی‌ها

بر مبنای این لایحه، چکی به مبلغ ۱۲۰۰ دلار برای هر شخص فرستاده می شود. این چک برای زوج ها ۲۴۰۰ دلار و برای خانواده های چهار نفره ۳۰۰۰ دلار است. مبلغ چک برای افراد با درآمدهای بالا کمتر می شود.

حمایت از فیش حقوقی

حدود ۳۵۰ میلیارد دلار در اختیار شرکت های کوچک قرار می‌گیرد تا بتوانند حقوق کارمندان و کارگران خود را بپردازند. شرکت هایی که ۵۰۰ نیروی استخدامی یا کمتر از این تعداد نیرو در اختیار دارند برای پرداخت حقوق نیروهایشان از وام های بلاعوض تا ۱۰ میلیون دلاری برخوردار خواهند شد.

گسترش بیمه بیکاری

کارگران دارای شرایط لازم در صورتی که کارشان را به دلیل شیوع ویروس کرونا از دست داده باشند بیمه بیکاری تا ۳۹ هفته تا پایان سال ۲۰۲۰ دریافت می کنند. این پوشش بیمه ای می تواند از ۲۷ ژانویه سال جاری میلادی آغاز شود.

تامین مالی اضطراری، بهداشت عمومی

این لایحه شامل ۲۴۲ میلیارد دلار منابع مالی اضطراری مضاعف برای مبارزه با ویروس کرونا و تقویت برنامه های تامین اجتماعی برای افراد نیازمند شامل پول برای کوپن غذا، تغذیه کودکان و بیمارستان است.

کمک به صنایع

در پیشنهاد اولیه جمهوریخواهان ۲۰۸ میلیارد دلار وام برای خطوط هوایی و دیگر صنایع در نظر گرفته شده که در دست مذاکره است.

کمک های ایالتی

مذاکرات درباره ارائه کمک های مالی به ایالت هایی که فرمانداران‌شان درخواست میلیاردها دلار کمک کرده اند، هنوز در جریان است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG