لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

توئیتر ۱۰ میلیون پست احتمالی عملیات سایبری مورد حمایت روسیه و ایران را شناسایی کرد


توئیتر روز چهارشنبه مجموعه ای از حدود ۱۰ میلیون توئیت را که به گفته این شبکه اجتماعی می‌توانند به صورت بالقوه محصول عملیات سایبری مورد حمایت دولت‌های روسیه و ایران باشد، منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت توئیتر اعلام کرده است که ۳ هزار و ۸۴۱ حساب کاربری مرتبط با «آژانس تحقیقات اینترنتی» را، که در سن پترزبورگ روسیه مستقر است، شناسایی کرده است.

رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، این شرکت را به تلاش برای دخالت در انتخابات متهم و علیه آن اعلام جرم کرده است.

به گفته توئیتر، ۷۷۰ حساب کاربری دیگر نیز شناسایی شده‌اند که با ایران مرتبط هستند.

شرکت توئیتر می‌گوید این حساب‌های کاربری، تا پیش از آن که شناسایی و غیرفعال شوند، در مجموع بیش از ۱۰ میلیون توئیت و ۲ میلیون عکس و ویدئو در این شبکه اجتماعی شناخته شده منتشر کرده‌اند.

توئیتر در اطلاعیه‌ای گفت، ما این اطلاعات را با این هدف در دسترس عموم قرار می‌دهیم تا به تحقیقات کارشناسان و پژوهشگران در سراسر جهان در مورد اینگونه رفتارهای برخی کشورها کمک کند.

توئیتر قبلا هم به صورت علنی گفته بود که معتقد است برخی توئیت‌ها کار برخی کشورهای خارجی هستند تا با انتشار اخبار نادرست، افکار عمومی کشور هدف را منحرف کرده و به اهداف خود برسند.

انتشار مجموعه‌ای از ۱۰ میلیون توئیت، به پژوهشگران و کارشناسان این حوزه کمک می‌کند بیش از پیش با ماهیت اقدامات روسیه و ایران – به ویژه از حدود دو سال پیش به این طرف – آشنا شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG