لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

هجوم هواداران به مراسم گشایش دومین فیلم توایلایت (Twilight) در لس آنجلس


گروه کوچکی از ستارگان و بازیگران جوانی که در دومین قسمت فیلم پرطرفدار «توایلایت» Twilight یا شفق شرکت دارند، شب گذشته در میان هجوم جمع کثیری از هواداران این نوع فیلم ها، در سینمایی در شهر وست وود در لس آنجلس از روی فرش قرمز رد شدند و به تماشای تازه ترین فیلم از سری این فیلم ها که «ماه تازه» New Moon نام دارد نشستند.

فیلم های توایلایت که از روی کتاب های فانتزی/رومانس به همین نام به قلم خانم استفانی مایر ساخته شده است، نخستین بار در اکتبر سال ۲۰۰۵ به بازار آمد و با استقبال زیادی روبرو شد و چند جایزه از جمله جایزه کتاب منتخب روزنامه نیویورک تایمز را هم دریافت کرد. این کتاب هم چنین از طرف نشریه «پابلیشر ویکلی» (Publisher weekly) به عنوان پرفروش ترین کتاب سال نیویورک تایمز معرفی شد.

برخی، چهار کتاب فانتزی و خون آشامی «توایلایت» را با سری کتاب های جادوگری «هری پاتر» نوشته جی. کی. رولینگ بریتانیایی مقایسه می کنند که موجی از جوانان و نوجوانان را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. کتاب های رولینگ آغازی برای ساختن فیلم های سینمایی، بازی های رایانه ای و بسیاری از کالاهای تجارتی دیگر بوده است و تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار نسخه از شش کتاب نخست این سری به زبان های زنده جهان فروخته شده است.

توایلایت یا شفق داستان یک دختر ١٧ ساله به نام بلا سوان است که برای دیدار از پدر خود به یک شهر کوچک و مه گرفته می رود وعاشق یک خون آشام خوش قیافه به نام «ادوارد کالن» می شود. کتاب های توایلایت هم جزو پرفروش ترین کتاب ها در میان جوانان و نوجوانان بوده و بیش از ٢٠٠ میلیون نسخه در ایالات متحده آمریکا به فروش رسیده و به ٣٧ زبان مختلف هم ترجمه شده است.

شب گذشته جمعیت کثیری از جوانانی که از شب قبل در خیابان ووست وود در غرب لس آنجلس چادر زده و درانتظارآغاز مراسم گشایش فیلم «توایلایت:ماه تازه» بودند با خروج رابرت پاتینسون، بازیگر نقش «ادوارد کالن» و کریستین استوارت ایفاگر نقش «بلا سوان» به سوی فرش قرمز هجوم آوردند تا از نزدیک با این دو روبرو شوند و با تلفن های همراه خود از آن ها عکس بگیرند. یک سال پیش از این رابرت پاتینسون و بلا سوان در مقابل هجوم جمعیتی که برای گشایش نخستین فیلم «توایلایت» در مقابل سینمایی در لس آنجلس گرد آمده بودند غافلگیرشده بودند و انتظارنداشتند که با چنین استقبالی روبرو شوند.اما شب گذشته، تنها یک سال بعد در مقابل همان سینما، این دو ستاره نوپای هالیوود درحالی از لیموزین های خود پیاده می شدند که می دانستند باجمعیت کثیری از هواداران خود روبرو خواهند شد. استوارت درحالی که برای امضای عکس هایش به این سو و آن سو کشیده می شد به خبرنگاران گفت: «من امسال به اندازه سال گذشته نمی ترسم. یکی از گاردهای محافظ پارسال با هجوم بچه ها به طرف فرش قرمزبه من گفت این خطرناک است! و من واقعا ترسیده بودم اما دست آخرهمه چیزخوب پیش رفت.»

پاتینسون که نقش خون آشام را بازی می کند گفت امسال جمعیت دو برابر سال گذشته بود: «ما در یک هفته گذشته در یک تور جهانی برای گشایش فیلم به سینماهای مختلف رفته ایم. جمعیت هر شهر به نظر می رسید از شهرقبلی ده برابر بیشتراست.»

برخی ازهواداران فیلم های «توایلایت» از روز پنج شنبه (پنج روز پیش از تاریخ افتتاحیه فیلم) برای خرید بلیت های این فیلم تازه به خیابان های وست وود آمده بودند و در آنجا چادر زده یا روی صندلی، زیر پتویی گرم به انتظارنشسته بودند. هشتصد بلیت اکران گشایش فیلم روز دوشنبه صبح تماما فروخته شدند اما صف طرفدارانی که برای تماشای بازیگران در مقابل سینما جمع شده بودند تا چند خیابان پایین ترادامه داشت. بعضی از هواداران حاضر در محل از راه های دور، حتی شهرها و ایالات دیگرآمده بودند و اغلب آنان خود را به شکل خون آشام و ستارگان فیلم، پاتینسون و استوارت آرایش کرده بودند.

XS
SM
MD
LG