لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

کارزار پرزیدنت ترامپ در غرب ایالت پنسیلوانیا برای جلب نظر دوباره کارگران این منطقه


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ می کوشد شهرهای مراکز تولید در آمریکا را که به ورود او به کاخ سفید در سال ۲۰۱۶ کمک کردند، حامی خود نگاه دارد. او این کار را با تکیه بر ذخایر گاز طبیعی در غرب ایالت پنسیلوانیا و تبدیل آن به پلاستیک نشان می دهد.

پرزیدنت ترامپ سه شنبه در شهرک «موناکا» در فاصله تقریبا پنجاه کیلومتری شمال شهر «پیتسبورگ» خواهد بود تا از مجتمع در آستانه راه اندازی «پتروشیمی پنسیلوانیا» بازدید کند. این تاسیسات که منتقدان ادعا می کنند بزرگترین آلوده‌کننده هوا در غرب پنسیلوانیا خواهد بود، در منطقه ای تشنه سرمایه‌گذاری ساخته می شود.

جذابیت پرزیدنت ترامپ برای طبقه کارگران بخش صنعت به او کمک کرد تا در «بیوِر کاونتی» (شهرستان بیوِر)، منطقه ای که کارخانه پلاستیک سازی در آن قرار دارد، با ۱۸ درصد اختلاف آراء در سال ۲۰۱۶ پیروز شود. اما این رای دهندگان در انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ به دموکرات ها روی آوردند و باعث شدند جمهوریخواهان کنترل مجلس نمایندگان را از دست بدهند.

بیوِر کاونتی هنوز چالش های تعطیلی کارخانه فولاد در دهه ۸۰ میلادی از جمله نرخ حدودا ۳۰ درصدی بیکاری را پشت سر نگذاشته است. با این وجود، جذب شرکت های فناوری مانند «گوگل» و «اوبر» موجب احیای اقتصادی پیتسبورگ، شهری که همواره به دموکرات ها رای داده، شده است.

ذخایر گاز در پنسیلوانیا این ایالت را به دومین منبع گاز طبیعی در ایالت متحده بدل کرده است. هر چند کاهش قیمت نفت و گاز در بازار جهانی باعث شده شرکت هایی مانند «شل» به سوی پلاستیک رو بیاورند.

سخنگوی کاخ سفید می گوید که پرزیدنت ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، پس از بازدید از مجتمع پتروشیمی درباره دستاوردهای اقتصادی دولت و حمایت از توسعه کارخانه های تولیدی در آمریکا سخنرانی خواهد کرد.

شرکت «شل» طرح خود برای ساخت این مجتمع را در سال ۲۰۱۲ و در زمان دولت باراک اوباما اعلام کرد. در این پروژه در حال حاضر ۵ هزار کارگر ساختمانی در حال کار هستند. زمانی که مجتمع راه اندازی شود حدود ۶۰۰ کارمند دائم خواهد داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG