لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۹

ترکيه: حکومت سوريه به آخر خط رسيده است


ترکيه: حکومت سوريه به آخر خط رسيده است
ترکيه: حکومت سوريه به آخر خط رسيده است

ترکيه تمامی معاملات مالی و تجاری خود را با سوريه به حال تعليق در می آورد.

با ادامه سرکوب مخالفان دولت در سوريه، روز چهارشنبه آنکارا از اعمال تحريم های گسترده عليه دولت دمشق خبر داد.

وزير امور خارجه ترکيه می گويد حکومت سوريه به آخر خط رسيده است.

از مسدود کردن تمامی اموال سوريه در ترکيه، تا ايجاد ممنوعيت مسافرت برای برخی از مسئولان دولت سوريه، از جمله تحريم هايی است که ترکيه عليه دمشق وضع ميکند.

پس از شروع اعتراض های مردمی عليه دولت سوريه، ترکيه از دمشق خواست به خواست مردم توجه کند و از کشتار تظاهرکنندگان بپرهيزد. اما با ادامه سرکوب ها در سوريه، دولت ترکيه خواستار کناره گيری بشار اسد، رييس جمهوری آن کشور شد. دولت ترکيه که روزی از دوستان بشار اسد بود، اکنون از پايان کار دولت سوريه سخن می گويد.

احمد داوود اغلو، وزير امور خارجه ترکيه، گفت: با هر گلوله ای که به سوی مردم سوريه شليک می شود و با هر مناره ای که بمباران می شود دولت سوريه مشروعيت خود را بيش از پيش از دست می دهد. دولت سوريه فرصت ها را سوزانده و به آخر خط رسيده است.

داوود اغلو گفت آنکارا ارتباط با بانک مرکزی سوريه را به حال تعليق در می آورد و تمامی اموال دولت سوريه را در ترکيه مسدود می کند. وی تاکيد کرد تحريم ها تا زمانی که دولتی مشروع و مردمی در سوريه بر سرکار آيد، ادامه خواهد يافت.

داوود اغلو افزود: برخی از اعضای دولت سوريه که متهم به استفاده از خشونت عليه مردم سوريه به روش های غيرقانونی هستند، اجازه مسافرت نخواهند داشت و دارايی هايشان در ترکيه مسدود خواهد شد. اقدامات مشابهی عليه برخی از تجار که با رژيم اسد مرتبطند نيز صورت خواهد گرفت.

وزير امور خارجه ترکيه افزود کشورش فروش و ارسال اسلحه و تجهيزات نظامی را به سوريه به حال تعليق درمی آورد و اجازه نمی دهد از طريق حريم هوايی و خاک ترکيه اسلحه به سوريه ارسال شود.

XS
SM
MD
LG