لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۱

در حمله شورشيان کرد ٢٤ سرباز ترکيه کشته شدند


در حمله شورشيان کرد ٢٤ سرباز ترکيه کشته شدند
در حمله شورشيان کرد ٢٤ سرباز ترکيه کشته شدند

شورشيان کرد پ-کا-کا در ترکيه در يکی از مرگبارترين حملات خود در سالهای اخير در نزديکی مرز عراق با گشودن آتش بسوی پاسگاه های دولتی در جنوب شرقی ترکيه، ٢٤ سرباز ارتش آن کشور را کشته و ١۸ سرباز ديگر را زخمی کردند.

يک نشريه طرفدار کردها در ترکيه می گويد روز چهارشنبه نيروهای ارتش ترکيه در تعقيب شورشيان پ-کا-کا از مرز عراق، عبور کردند؛ اما، مقامات ارتش ترکيه در مورد اين گزارش هنوز اظهارنظری نکرده اند.

روز سه شنبه نيز انفجار یک بمب دست ساز دستکم چهار مأمور پلیس و دو غیرنظامی را از پای درآورد. بمب که در جاده ای در استان بیت لیس؛ جاسازی شده بود با خودرو پلیس برخورد کرد و آن را منهدم ساخت.

در آن حادثه ۴ تن زخمی شدند. مقامها در آن مورد نيز به جدایی خواهان کرد - پ-کا-کا - سوء ظن دارند، و مأموران در جستجوی عوامل بمبگذار هستند.

گروه پ -کا-کا در ماه های اخیر بر شدت حمله های خود علیه نیروهای ترک افزوده است. از ماه ژوئیه تا کنون ده ها نفر از افراد نظامی و پلیس و غیرنظامیان بر اثر حمله های این گروه کشته شده اند.

دولت ترکیه معمولاً با حمله های هوایی به این حمله ها پاسخ می دهد. ماه گذشته بر اثر حمله های هوایی نیروهای نظامی ترکیه به شورشیان کرد ۱۶۰ نفر از آنان کشته شدند.

گروه پ -کا-کا را ترکيه، آمريکا و اتحاديه اروپا، بعنوان يک گروه تروريستی می شناسند.

XS
SM
MD
LG