لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۵

افزایش شمار مظنونین بمب گذاری در ترکیه


چهارنفر دیگر در ترکیه در ارتباط با انفجار دو بمب اتومبیلی در شهری درنزدیکی مرزسوریه، که ده ها کشته ومجروح برجا گذاشت، بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، رجب اردوغان نخست وزیر روز سه شنبه گفت پلیس تاکنون ۱۳ مظنون را بازداشت کرده است. او شمارکشته شدگان را ۵۱ تن، از جمله ۵ سوری اعلام کرد.

وزیر کشور گفت ازبازداشت شدگان هنوز بازجویی می شود و پلیس به دنبال مظنونین دیگر است. مقامات ترکیه یک گروه مارکسیست را با ارتباط هایی با استخبارات سوریه مسئول حمله دانسته اند.

بمب گذاری های نیرومند روز شنبه مرگبارترین رویداد در ترکیه در ظرف چندین سال بود، و شهر مرزی ریحانلی، مرکز اصلی آوارگان سوریه، را درهم کوبید.

سوریه بار دیگر هرگونه مداخله ای در انفجارها را رد کرد ، حملات را محکوم ساخت و گفت آماده است در تحقیقات شرکت کند.

کابینه درپایان جلسه ای در دمشق در روز سه شنبه در بیانیه ای ترکیه و حمایت آن از شورشیان را مسئول دانست و متهم ساختن دولت سوریه را «کاملاً بی اساس» توصیف کرد.

وزیراطلاعات سوریه بعداً گفت دولت اردوغان از انفجار های ریحانلی بهره برداری سیاسی می کند. او گفت سوریه آماده است در «تحقیقات مشترک و شفاف سازمان های ویژه دو کشور شرکت کند.»

اردوغان پیشنهاد را رد کرد وگفت «درحال حاضر، دولت مشروعی که مردم سوریه قبول داشته باشند و ما بتوانیم کار مشترکی با آن انجام دهیم وجود ندارد.»
XS
SM
MD
LG