لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۸

حکم زندان در انتظار شهروند روسیه در ترکیه به اتهام همکاری با داعش


یک شهروند ۳۴ ساله روسیه ساکن آنتالیا در جنوب ترکیه، به ظن عضویت در گروه موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش، با مجازات ۱۵ سال زندان روبرو شده است.

به گزارش منابع خبری ترکیه، آلکسی آلکسیو پیش از اجلاس سران گروه ۲۰ در نوامبر سال ۲۰۱۵ برای مدتی کوتاه بازداشت شد. او دو سال پیش همراه با همسر و دو فرزندش در پی آغاز تحقیقاتی در روسیه درباره فعالیت‌هایش پس از گرویدن به اسلام، وارد ترکیه شد.

در آنتالیا، دادگاه عالی جنایی پرونده‌ای علیه آقای آلکسیو به اتهام عضویت در یک سازمان مسلح و کمک به پیکارجویان داعش، که سعی داشتند به سوریه و عراق بروند، تشکیل داد.

در تحقیات ماموران، عکس‌هایی از ساختمان های عمومی شهر، محل برپایی نشست سران گروه ۲۰، کپی گذرنامه، تصاویری از صحنه‌های خشونت و افراد مسلح در لباس‌های استتار شده از کامپیوتر او پیدا کردند.

آلکسیو در دفاعیات خود گفته است، دو سال پیش به آنتالیا آمد و در زمینه فروش مستغلات به شهروندان روسیه فعالیت می‌کند. وی وجود عکس‌های مورد اشاره در کامپیوتر را با توجه به ماهیت کارش طبیعی دانسته و هر گونه ارتباطی را با افراد مسلحی که در تصاویر دیده می‌شوند، تکذیب کرده است.

واحد ضدتروریسم پلیس آنتالیا در کیفرخواستی گفته است اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد آلکسیو امکاناتی برای سفر ئ اقامت پیکارجویانی که عازم منطقه جنگی بودند فراهم می کرد.

وکیل آلکسی آلکسیو گفت موکلش تمام اتهامات را تکذیب کرده است.

XS
SM
MD
LG