لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۶

اردوغان از حمایت آمریکا از نیروهای کرد انتقاد کرد


رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه

با وجود اطمینان های کاخ سفید در مورد استفاده نکردن نیروهای آمریکایی از علائم و نشانه های یکی از گروه های کرد در سوریه رئیس جمهوری ترکیه به انتقاد خود از آمریکا ادامه می دهد.

مستشاران آمریکایی در هنگام آموزش و کمک های مشورتی به نیروهای حفاظت از مردم کرد در سوریه گاه از علائم نظامی آن گروه استفاده کرده اند، و رئیس جمهوری ترکیه نیز روز شنبه در سخنانی در ایالت عمدتا کردنشین دیار بکر، این اقدام را محکوم کرد.

اردوغان گفت: "حزب کارگران کردستان، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه، واحدهای حفاظت از خلق کرد، و داعش ... اصلا فرقی با هم ندارند و همه آنها سازمان های تروریستی اند. من این حرف را در دیاربکر می گویم، و حمایت آمریکا از حزب اتحاد دموکراتیک و واحدهای حفاظت از خلق کرد را محکوم می کنم. این قولی نبود که به ما دادند. من اعتقاد دارم که سیاست باید با صداقت توام باشد. بنابراین، دوستان ما و متحدان ما در ناتو نمی توانند و نباید نیروهای شان را با علائم و نشانه های واحدهای حفاظت از خلق کرد به سوریه بفرستند."

روز جمعه سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد نیروهای آمریکایی مجاز نیستند از علائم و نشانه های نظامی واحدهای حفاظت از خلق کرد که با شبه نظامیان داعش می جنگند، استفاده کنند، و به آنها اکیدا دستور داده شده که از انجام این کار خودداری کنند.

XS
SM
MD
LG