لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۸

مرگ ۲۰ جنگجوی کرد در درگیری با ارتش ترکیه


نیروها امنیتی ترکیه روز چهارشنبه در درگیری با شورشیان کرد ۲۰ نفر از آنها را کشتند؛ در همین حال سه سرباز ارتش در جریان یک حمله مرگبار کشته شدند، و بر ساعات ممنوعیت تردد در شهر کردنشین دیاربکر افزوده شد.

گزارش رویترز به نقل از شاهدان حاکی است، صدها نفر از ساکنان محلی، شامل کودکان و سالمندان، از ناحیه سور در دیاربکر، در حالی که تیراندازی ها جریان داشت و هلکوپترهای پلیس در آسمان پرواز می کردند، از محل سکونت خود گریختند.

از زمان شکست آتش بس دو سال و نیمه بین دولت ترکیه و حزب کارگران کردستان، پ.ک.ک در ماه ژوئیه، جنوب شرقی ترکیه با شدیدترین خشونت ها در دو دهه اخیر روبرو بوده است.

بنا بر اعلام ارتش ترکیه، ۱۱ عضو پ.ک.ک در شهر چیزره نزدیک مرز سوریه، و ۹ نفر نیز در سور کشته شدند و شمار تلفات کردها در این دو شهر از زمان آغاز عملیات نیروهای امنیتی در ماه گذشته، به حدود ۶۰۰ نفر رسید.

ترکیه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا پ.ک.ک را یک سازمان تروریستی نامیده اند. پ.ک.ک می گوید برای خودمختاری اقلیت کرد ترکیه مبارزه می کند.

در این میان، گروه های مدافع حقوق بشر نسبت به افزایش آمار مرگ غیرنظامیان در جریان عملیات ارتش ترکیه در مناطق کردنشین ابراز نگرانی کرده اند.

XS
SM
MD
LG