لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۹

مقام روسیه: پسر اردوغان برای داعش نفت می فروشد


اردوغان در دیدار با رئیس جمهوری آمریکا
اردوغان در دیدار با رئیس جمهوری آمریکا

روسیه خانواده رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را متهم کرده است از ارتباط های بازرگانی و نفتی با گروه دولت اسلامی سود می برد.

به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، در کانون اتهام بلال اردوغان پسر رئیس جمهوری قرار دارد که ادعا می شود کشتی های او نفت گروه را برای فروش در بازارهای سیاه حمل می کنند.

این اتهام را روز چهارشنبه آناتولی آنتونوف، معاون وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای وارد آورد و گفت رئیس جمهوری ترکیه و خانواده اش در تجارت نفت با تروریست های داعش شرکت دارند.

او به خبرگزاری اینترفکس گفت روسیه اینک شواهدی در دست دارد که نشان می دهد اردوغان و خانواده اش شخصا از معاملات نفتی با داعش سود می برند.

آنتونوف گفت « ترکیه مشتری اصلی نفتی است که از مالکان اصلی آن، سوریه و عراق ، دزدیده می شود. بر اساس اطلاعاتی که ما دریافت کرده ایم، رهبری ارشد سیاسی کشور – رجب طیب اردوغان و خانواده اش – در این تجارت جنایتکارانه درگیر هستند.»

در گزارش گفته می شود این ادعا بار دیگر بر این شایعه که نفت قاچاق شده توسط داعش از سوریه و عراق، توسط شرکت متعلق به پسر اردوغان به خریدارانی در بازار سیاه فروخته می شود، دامن می زند.

XS
SM
MD
LG