لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۹

درگیری ها در منطقه کردنشین ترکیه؛ دست کم یازده نفر کشته شد


شبه نظامیان حزب کارگران کردستان در حمله به نیروهای امنیتی ترکیه؛ عکس آرشیوی
شبه نظامیان حزب کارگران کردستان در حمله به نیروهای امنیتی ترکیه؛ عکس آرشیوی

در انفجارها در منطقه ای کردنشین در جنوب شرقی ترکیه یک نفر کشته و هشت نفر مجروح شدند.

بنا به خبرگزاری آسوشیتدپرس و به نقل از خبرگزاری آناتولی در ترکیه، در انفجار یک بمب کنار جاده در استان حکاری که گفته می شود از راه دور توسط شبه نظامیان حزب کارگران کردستان کنترل می شده، یک سرباز کشته و سه نفر مجروح شدند. همچنین به نقل از خبرگزاری دوغان، در درگیری هایی که به دنبال این انفجار رخ داده و در آن هلیکوپترهای ارتش نیز نقش داشتند ۱۰ شبه نظامی کشته شدند.

همچنین به گزارش خبرگزاری آناتولی، در حملاتی دیگر در استان سعرد، پنج غیرنظامی به علت برخورد خودرویشان با بمبی جاده ای مجروح شدند. خبرگزاری آناتولی حزب کارگران کردستان، پ ک ک، را مسؤول این انفجار دانست.

در خبری دیگر به نقل از دفتر فرماندار شهر دیاربکر، در اوایل روز یکشنبه، ۷ شهریور، شبه نظامیان کرد به سوی یک ایستگاه بازرسی پلیس در نزدیکی فرودگاه دیاربکر نارنجک پرتاب کردند که با ورودی مسافران فرودگاه برخورد کرد و منجر به شکستن شیشه ها شد. هنوز خبری از تلفات یا جراحات گزارش نشده است.

درگیری ها میان حزب کارگران کردستان و نیروهای امنیتی ترکیه در ژوئیه سال گذشته و پس از شکست روند دو ساله مذاکرات صلح از سر گرفته شد. بنا به گزارش خبرگزاری آناتولی، از زمان آغاز درگیری ها از سال گذشته بیش از ۶۰۰ افسر پلیس و نیروی امنیتی ترکیه و همچنین هزاران شبه نظامی پ ک ک کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG