لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۱

كشته‌های انفجار استانبول به ۴۱ نفر رسید؛ یک ایرانی كشته و پنج نفر زخمی


استاندار استانبول اعلام کرد تعداد کشته‌های انفجار فرودگاه آتاتورک به ۴۱ نفر و مجروحان این حادثه به ٢٣٩ نفرافزایش پیدا کرد.
استاندار استانبول اعلام کرد تعداد کشته‌های انفجار فرودگاه آتاتورک به ۴۱ نفر و مجروحان این حادثه به ٢٣٩ نفرافزایش پیدا کرد.

مقام های وزارت خارجه ايران تاييد كردند كه در انفجار سه شنبه شب استانبول یک ایرانی کشته و پنج نفر مجروح شده‌اند.

معاون کنسولی وزیر امور خارجه ايران گفت طبق آخرین اطلاعات اعلام شده از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول در حادثه تروریستی شب گذشته استانبول تا کنون یک نفر ایرانی کشته شده است.

همچنين پنج نفر ایرانی مجروح هستند که وضعیت یک نفر از آن‌ها وخیم است.

برخی منابع خبری ايران از کشته شدن یک ایرانی به نام سالار داوودی خبر داده اند.

درباره نام سه زخمی ايرانی كه در بیمارستان "باکرکوی" بستری هستند تنها گفته شده وضعیت یکی از آنها به نام "ماریا دبستانی" خوب گزارش شده، دو مصدوم دیگر که نامشان مشخص نشده، وضعیت خوبی ندارند.

برای مشاهده نسخه پی‌دی‌اف این اینفوگرافیک اینجا را کلیک کنید.

كشته ها ۴۱ و مجروحان ٢٣٩ نفر

سه شنبه شب دست كم سه مهاجم به فرودگاه آتاتورك استانبول حمله كردند. آنها بعد از تیراندازی به سمت مسافران در ورودی ترمینال پروازهای خارجی، در عملیات انتحاری خود را منفجر كردند.

استاندار استانبول چهارشنبه اعلام کرد تعداد کشته‌های انفجار فرودگاه آتاتورک به ۴۱ نفر و مجروحان این حادثه به ۳۴۰ نفرافزایش پیدا کرد.
درباره تابعیت كشته شدگان مقام های تركیه گفتند از ۴۱ كشته، ۱۵ نفر تابعیت غیر تركیه دارند كه در بین آنها ۶ شهروند سعودی، ۳ عراقی و از کشور های ایران، تونس، ازبکستان، چین، اوکراین و اردن یك نفر در میان كشته ها است.


نخست وزیر ترکیه چهارشنبه اعلام کرد فرودگاه آتاتورک استانبول که به دلیل حمله های تروریستی برای چند ساعت تعطیل شده بود، ساعاتی پیش فعالیت هایش را از سر گرفت.

XS
SM
MD
LG