لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۸

افزایش تقاضای عراق برای فراروده‌های نفتی ترکیهدر پی ادامه درگیری‌ها بین نیروهای دولتی عراق و پیکارجویان سنی داعش برای کنترل بزرگترین پالایشگاه آن کشور، وزیر انرژی ترکیه گفت افزایش تقاضای عراق برای فراورده‌های نفتی، به دلیل حمله به پالایشگاه بیجی، ظرفیت صادرات مرزی ترکیه را تحت فشار خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تانر ییلدیز روز پنجشنبه در جریان سفری به مسکو به خبرنگاران گفت درخواست عراق برای فراورده های نفتی پالایش شده ترکیه می‌تواند تنگناهایی در مرز بوجود آورد؛ همچنین روشن نیست که آیا ترکیه، از جمله به دلیل شرایط امنیتی، قادر به تامین درخواست اضافی خواهد بود یانه.

در این میان، در اربیل، مرکز منطقه خودمختار کردستان عراق، مردم برای خرید سوخت در برابر جایگاه‌های فروش بنزین صف کشیده‌اند. بنا بر گزارش‌ رویترز، در حال حاضر کمبود سوخت وجود ندارد، اما یک راننده تاکسی به آن خبرگزاری گفت به دلیل وضعیت پالایشگاه بیجی، مردم به وحشت افتاده‌اند.

ترکیه روز گذشته به گسترش تبلیغات منفی علیه ترکیه در مناطق جنوبی شیعه‌نشین عراق اشاره کرد و به شهروندان خود هشدار داد هر چه سریع‌تر از سراسر عراق، به استثنای منطقه کردستان، خارج شوند.
XS
SM
MD
LG