لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳

آنتالیا با تشدید تدابیر امنیتی آماده برگزاری نشست گروه ۲۰ شد


با افزایش تهدیدهای پیکارجویان "دولت اسلامی" یا داعش، ترکیه تدابیر امنیتی را پیش از نشست سران گروه ۲۰ به طور بی سابقه ای تشدید کرده است.

نشست سران گروه ۲۰ یا بیست اقتصاد بزرگ جهان روز یکشنبه در شهر ساحلی آنتالیا برگزار می شود.

یک تحلیلگر ترک به صدای آمریکا گفت تدابیر امنیتی که پلیس ترکیه در نظر گرفته در بالاترین سطح است.

حدود ۱۲ هزار سرباز و مامور پلیس قرار است کار تامین امنیت نشست را بر عهده بگیرند و ارتش ترکیه نیز گفته است سیستم دفاع هوایی برای جلوگیری از حمله احتمالی هوایی با پهپاد یا موشک در حالت آماده باش است.

نشست گروه ۲۰ حدود ۱۳ هزار نفر از جمله مقامات ارشد بیست اقتصاد بزرگ جهان را راهی ترکیه می کند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز در این نشست حضور دارند. پیش بینی می شود حدود سه هزار خبرنگار این نشست را پوشش دهند.

بر اساس گزارش های رسانه ای ۲۱۴ میلیون دلار از این نشست به ترکیه تعلق می گیرد.

بیش از ۳۵۰ دوربین متحرک که می توانند تصاویر پلاک خودروها را ضبط کنند و چهره افراد را شناسایی کنند، در بزرگراهی کار گذاشته شده است که فرودگاه آنتالیا را به منطقه محل هتل های سران کشورها، مرتبط می کند.

در همین حال فضای هوایی و سواحل آنتالیا به روی ترافیک معمول بسته خواهد بود. در زمان برگزاری جلسات گروه ۲۰ هیچ گردشگری اجازه نخواهد داشت در هتل های منطقه "بِلِک" اقامت داشته باشد. دست کم ۳۰ هتل از ۴۶ هتل این منطقه بخشی از محدوده نشست گروه ۲۰ در نظر گرفته شده اند.

هتل هایی که سران کشورها در آنها اقامت می کنند به شیشه های ضد گلوله مجهز شده است و تنها هیات های کشورها، خبرنگاران و مقامات اجازه اقامت در این هتل ها را دارند.

چند روز پیش، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با بازدید از آنتالیا در جریان تدابیر امنیتی قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG