لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

اردوغان: ناتو به اعضای خود بی توجه نباشد


رجب طيب اردوغان رئيس جمهوری ترکيه روز پنجشنبه ۱۱ اوت، در جمع خبرنگاران در آنکارا، موضع دولت خود را در ارتباط با روسيه، ناتو و بحران سوريه تشريح کرد.

آقای اردوغان ضمن اظهار تأسف مجدد به خاطر سقوط هواپيمای روسی در ماه نوامبر گذشته در محدودۀ هوايی سوريه ابراز اميدواری کرد دو کشور مرحلۀ نوينی از مناسبات خود را آغاز کنند و فصل ديگری از همکاری های نظامی، سياسی، اقتصادی، فرهنگی و توريستی را سرلوحۀ کار خود قرار دهند.

اردوغان گفت: "در ارتباط با ناتو، در حال حاضر هيچگونه مشکلی وجود ندارد، با اينکه ناتو در برخورد با سوريه تا کنون [برای موضع ما اهميتی قائل نبوده]. بارها گفته ام و باز هم تکرار می کنم، ناتو نبايد به اعضای خود بی توجه باشد، ما در مرزهای مشترکمان با سوريه دچار مشکلات زيادی شده ايم. از طرف سوريه موشک به داخل ترکيه اصابت می کند، از آنجا به ترکيه موشک شليک می شود، آنوقت ناتو می گويد ما در کنار ترکيه هستيم، در حاليکه چنين چيزی وجود ندارد."

رئيس جمهوری ترکيه با ابراز تأسف از برخورد ناتو در اين ارتباط افزود، اما با حمايت روسيه قرار است کانال های کمک رسانی به جنگ زدگان سوريه باز شود و روسيه قرار است رژيم اسد را متقاعد کند که ما بتوانيم از اين موانع عبور کنيم.

XS
SM
MD
LG