لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

ترکیه وبسایت‌های خبری سعودی و اماراتی را مسدود می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - چند روز پس از مسدود شدن وبسایت‌های تلویزیون دولتی و آژانس خبری ترکیه در عربستان سعودی، مقام های مسئول در آنکارا نیز روز یکشنبه وبسایت‌های خبری سعودی و اماراتی را مسدود کردند.

این اقدام متقابل چهار هفته پس از آن رخ می دهد که دادستان ها در ترکیه علیه ۲۰ شهروند سعودی در رابطه با قتل جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول اعلام جرم کردند.

کاربران اینترنت در ترکیه می‌گویند «وکاله الانباء السعودیه»، وبسایت خبرگزاری عربستان، «وکاله انباء الامارات»، آژانس خبری امارات متحده عربی، و بیش از ۱۰ تارنمای دیگر قابل دسترسی نیستند و در مراجعه به آنها پیامی ظاهر می شود با این مضمون که آنها بر مبنای قوانین نشر اینترنتی در ترکیه مسدود شده اند.

سخنگوی وزارت دادگستری ترکیه و دفتر ارتباطات رسانه ای دولت عربستان حاضر به اظهارنظر در این باره نشده اند.

وبسایت بخش ترکی روزنامه «ایندیپندنت» مستقر در بریتانیا، که توسط یک شرکت سعودی اداره می‌شود، هم یکی از سایت های مسدود شده است. سردبیر این روزنامه می گوید این امر نشانگر تنش سیاسی بین عربستان سعودی و ترکیه است.

ریاض هفته پیش دسترسی به «تی آر تی»، تلویزیون دولتی ترکیه، و «آناتولی»، آژانس خبری دولتی ترکیه، را مسدود کرده بود. برخی از ساکنان امارات می‌گویند وبسایت‌های این رسانه‌های ترکی در روز یکشنبه قابل دسترسی بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG