لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۸

نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول و جایگاه ویژه هنرمندان ایرانی


نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول و جایگاه ویژه هنرمندان ایرانی
نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول و جایگاه ویژه هنرمندان ایرانی

نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول ترکیه با برخورداری از هشتاد نگارخانه بیش از دو هزار اثر هنری از هنرمندان جهان را به نمایش می گذارد.

نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول ترکیه با برخورداری از هشتاد نگارخانه بیش از دو هزار اثر هنری از 373 هنرمند جهان را به نمایش می گذارد. پنجمین دوره نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول از بیست و پنجم تا بیست و هشتم نوامبر برابر با چهارم تا هفتم آذرماه در تالار روملی وابسته به مجموعه نمایشگاه دائمی استانبول برگزار خواهد شد. نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول بزرگترین رویداد هنری فرهنگی ترکیه بشمار می آید.

این نمایشگاه با شعار «گفتگو» و به هدف نزدیکی فرهنگهای گوناگون جهان از جمله چهارده کشور شرکت کننده در این مجموعه اقدام به برگزاری میزگردهایی پیرامون گفتگو برای حل مشکلات انسانی خواهد کرد.

کنفرانسهای حاشیه این نمایشگاه در شهرهای ازمیر، آدنا، بورسا و لستلی در آنکارا و با عنوان میزگردهای هنر معاصر: ارزشها، آمار و گرایش ها نیز برگزار خواهد شد. گفته شده است بیش از دوازده میلیون دوستدار هنر از طریق شبکه های تلویزیونی آثار به نمایش گذاشته در نگارخانه ها را تماشا خواهند کرد.

افق نو و هنرمندان ایرانی:

افق نو نام برنامه ای ست که به رسم سالیان گذشته، برای بزرگداشت هنر معاصر یک کشور اختصاص یافته، امسال به هنرمندان ایرانی واگذار شده از این رو هنرمندان ایرانی خارج و داخل کشور با دعوت به این نمایشگاه از جایگاه ویژه ای برخوردار خواهند بود. فرهاد احرارنیا، رضا درخشانی، منیر فرمانفرماییان، پرستو فروهر، و سمیرا علیخانزاده از جمله هنرمندان ایرانی شرکت کننده در بخش افق نو نمایشگاه هنرهای معاصر استانبول هستند.

پیشتازی عربی:

پیشتازی عربی، نام یکی دیگر از بخشهای این نمایشگاه است که مکان ارائه آثار هنر مدرن سرزمین عربستان سعودی اختصاص داده شده است.

دیدار با ارمنیان:

دیدار و همکاری هنرمندان ارمنی و ترک از جمله برنامه های برجسته این نمایشگاه است؛ زیرا تاکنون تنفرهای نژادی ساختگی مانع از همکاریهای مشترک فرهنگی ملتهای ارمنی و ترک شده بود.

کنفرانسهای حاشیه این نمایشگاه در شهرهای ازمیر، آدنا، بورسا و لستلی در آنکارا و با عنوان میزگردهای هنر معاصر: ارزشها، آمار و گرایش ها نیز برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG